HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

KRABI

Jižní provincie s pravděpodobně nejstarší historií a dobou osídlení. Vedle kamenného nářadí, prastarých barevných obrazů, korálků, keramiky a kosterních pozůstatků je zde mnoho útesů a jeskyní. Hornatá krajina je v centrální části protkána rovinami a pevninou. Pod správu provincie patří rovněž asi 130 ostrovů v Andamanském moři. Přírodní pralesní porost tvoří především mangrovy a stromy Cassia.Khao Khanap Nam

Dva 100 m vysoké kopce, mezi nimiž protéká řeka Krabi. Vytváří krásný pohled na nejprominentnější část města. Nejsnadnější cesta sem je po řece Chao Fa Pier, což zabere asi 15 minut. Tudy vedou schody k jeskyním se stalaktity a stalagmity. Bylo zde nalezeno mnoho lidských kosterních pozůstatků. K nim se vztahuje pověra, že lidé, jimž pravděpodobně patří přišli do Kanab Nam, aby zde založili své domovy. Přišla ale obrovská povodeň a oni všichni zahynuli.

Susan Hoi (pláž zkamenělých mušlí)

Dříve byla oblast Ban Laem Pho mokřinou a domovem mnoha druhů mušlí, které před asi 40 miliony lety hromadně vymřeli a vytvořili vrstvu silnou 40 cm. Mušle zkameněly a nyní se prodávají na mořském pobřeží jako turistické zboží.

Ao Nang

Rozlehlý záliv s mnoha krásnými plážemi a 83 malými ostrůvky. Mezi nejznámější patří East Rai Le, West Rai Le a Tham Phra Nang, která je na úpatí jílového pohoří. Ubytování a další turistická vyžití jako potápění, lodě k pronájmu a vyhlídkové jízdy na kanoích jsou možné. V Ao Nang si lze pronajmout loď a navštívit blízké ostrůvky Poda, Thap a Mo s krásnými plážemi, čistou vodou a barevnými rybami a korály.

MU KO PHI PHI - Národní park Hat Noppharat Thara

Souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii. Místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít:

Ko Yung

Na východní straně je kamenitá pláž, a opodál za kopcem je malá pláž se zachovalou korálovou zahradou.

Ko Phi Phi Le

Strmý útesový ostrov o rozloze 6,6 km2. Ostrov má krásné pobřeží jako např. Pi Le, které zasahuje až do údolí a dává pocit, že je to jezero. Tato část pobřeží je obklopena strmými útesy. Na jih od Pi Le je malá pláž Lo Sa Ma, která je skrytá mezi strmými skalami a nabízí skvělé příležitosti pro potápění. Další zajímavým místem je Tham Viking, obrovská vzdušná jeskyně, která je domovem velké populace vlaštovek. Na zdech je mnoho starobylých maleb lodí podobných těm, které malovali Vikingové. Z Phi Phi Don zabere cesta lodí do Phi Phi le asi 30 minut.

Ko Phi Phi Don

Celková rozloha oblasti je 28 km2. Hlavní atrakcí je Ao Ton Sai, pláž s bílým pískem se táhne až k pohoří, které ústí přímo do moře. Mimo to je zde mnoho kouzelných pláží, které jsou přístupné pouze z lodi. Na severní části ostrova je Laem Tong, kde je vesnice mořských cikánů, a je slavné pro nádherný podmořský svět. Doporučují se vyhlídkové výlety na lodích kolem ostrova.

Ko Phai

leží severně od Phi Phi Don. Na severu a východě je mnoho nádherných pláží a na jihu jsou krásné podmořské korálové zahrady.

Cesta na ostrovy Phi Phi

Na Ko Phi Phi se dostanete lodí jak z Krabi, tak z Phuketu. V centru města Krabi si mohou turisté na molu Chaofa najmout loď, která odjíždí denně. Lodní lístky jsou k zakoupení na molu, nebo v turistické kanceláři ve městě. Cesta zabere přibližně 2,5 hodiny. Během turistické sezóny jsou v provozu rovněž lodě z Ao Nang.

NÁRODNÍ PARK THAN BOKKHORANI

Zabírá rozlohu 160m2 v Tambon Ao leuk Tai, 1 km od tržnice Tambon Ao Leuk Neua na křižovatce na ulici Ao Luk sak Rd. Park Sa Bokkhorani je temný a porostlý mnoha druhy tropických stromů. Rostou okolo jezera, po kterém je park také pojmenován. Některé druhy zde rostoucích stromů: Divoká Gardénie, Asoka, nebo Apocynaceae. Zajímavostí severního břehu jezírka je otisk nohy Buddhy a svatyně Chao Pho To Yuan-To Chong.

Tham Lod Nua - Tham Lod Tai

Tham Lod Tai je jeskyně uvnitř jílového kopce, kterou v úzkých místech protéká potok. Nejzajímavější jsou krásné stalaktity a stalagmity. Tham Lod Nua je rozlehlá jeskyně s klikatými chodbami, delšími než Tham Lod Tai. Jeskyně jsou přístupné pouze při odlivu.

Tham Phi Hua To nebo Tham Hua Kalok

Jeskyně leží v okrese Amphoe Ao Luk, v horách Phi Hua To a jsou obklopeny mangrovníkovými bažinami. U vchodu se jeskyně dělí na dvě cesty, levá vede do prostorné komory, kam pronikají paprsky světla. Pravá vede do síně, o které se archeologové domnívají, že dříve sloužila jako úkryt pro prehistorické lidi. Na stěnách jeskyně je možné vidět malby, jichž je zde kolem 70ti. Zobrazují jak lidi, tak zvířata a jsou v červené a černé barvě. Jeskyně byla pojmenována Phi Hua To neboli Duch s Velkou Hlavou. Název byl odvozen od nálezu neobyčejně velké lebky. Bylo zde rovněž objeveno mnoho zkamenělých mušlí.

Tham Phet

Jeskyně je vzdálena 3 km od křižovatky na tržišti Ao Luk Nua. V přední části je socha Buddhy. Jméno jeskyně "Phet" znamená diamant. Je to bezpochyby proto že zdejší kameny vrhají na stěny jeskyně třpytivé světlo. Pokud chcete toto místo navštívit, nejlepší je obrátit se na kancelář Národního Parku v Than Bokkhorani a požádat o průvodce.

Tham Chao Le

Krásná jeskyně na západ od Laem Sak. Uvnitř jsou stalaktity a stalagmity, stejně jako malby zvířat, lidí a různých geometrických tvarů.

Mu Ko Hong

Souostroví skládající se z mnoha jílových ostrůvků různých velikostí. Největší je ostrov Ko Hong. Po obou stranách ostrova jsou pláže s mělkou vodou a korálové útesy. Z Ao Nang jedí lodě na Ko Hong a cesta zabere asi 1 hodinu. Cestovní kanceláře pořádají mezi turisty oblíbené vyjížďky na kajaku okolo ostrova.

NÁRODNÍ PARK MU KO LANTA

Park se skládá z mnoha malých korálových ostrůvků jako Ko Ha, Ko Rok a Ko Hai. Hlavním ostrovem parku je Ko Lanta Yai, kde je jak Kancelář Národního Parku, tak Ústředí okresu. Povrch ostrova je převážně hornatý. Okolí ostrova tvoří písčité i kamenité pláže. Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do dubna. Ko Lanta Yai je také domovem "Chao Le", neboli mořských cikánů. Stále si udržují starý způsob života a mají své vlastní tradice. Jako např. pustit loďku po proudu, což má odnést neštěstí a přinést štěstí. Tato tradice se provádí při úplňku měsíce v červnu a listopadu.

Cesta na Ko Lanta

Každý den odjíždí loď z Krabi do Ko Lanta Yai. Cesta trvá asi 2,5 hodiny. Lodní lístky jsou k zakoupení na molu Chaofa. Z mola Bo Muang vzdáleného 80 km od města Krabi se lze rovněž dopravit na Ko Phi Phi. Cesta trvá 45 minut. Pro více informací kontaktujte Kancelář TAT v Krabi na Tel: (075) 612740.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kde som nebol, tam sa chystám