HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

CHUMPHON

Tato provincie leží v nejsevernější části Jižního Thajska (říká se o ní že to je brána jižního Thajska) a rozlohou je to čtvrtá největší provincie jihu. Provincie je dlouhá a úzká. Na západě tvoří vysoké hory přírodní hranici s Barmou a na východě jsou pláže v délce 222 km a 47 malebných ostrovů, které si postupně získávají vzrůstající oblibu mezi potápěči.MĚSTO (Amphoe Muang)

San Lak Muang

je svatyně s městským sloupem. Najdete ji proti radnici a je to uctívané místo obyvatel města.

Památník mladým vojákům 2.světové války

je na levé straně silnice č.4119, přibližně 5 kilometrů z Chumphonu. Byl postaven na počest mladým vojákům z Chumphonu bojujícím proti Japonsku v roce 1941 (japonská armáda se v této oblasti vylodila na několika místech).

Wat Cho Fah Sala Loi

chrám je přibližně 8 kilometrů z města. V tomto chrámu žil Luang Pu Song-Chanthanaro, slavný náboženský učitel, který zemřel ve věku téměř 100 let. Tento mnich je ctěný lidmi v Chumphonu a okolních provincií.

Park Khao Phang

je nová rekreační oblast asi 12 kilometrů z města na silnici Chumphon-Tha Sae. V parku plném stromů stojí svatyně Sadej Naikhrom Luang Chumphon Khet Udom Sak a vysílač armádní televize Chanel 7.

Wat Phra Yai

najdete asi 29 km od Chumphonu (silnice č.41). Na vrcholu kopce se nachází největší Buddha v jižním Thajsku (vysoký 40 m), postavený v roce 1993. Až k němu se nechá pohodlně zajet autem a nabízí se odtud spektakulární výhled do okolí.

Svatyně Prince z Chumphonu

je v Moo 7, Had Sai Ree Subdistrict, asi 20 kilometrů z města. Je to památné místo lidí celé provincie. Stojí tu památník admirála Phra Boromawong thir Kromluang Chumphon Khet Udomsak, otce thajského královského námořnictva (zemřel 1923). V areálu je také muzeum dokumentující jeho život a činnost s řadou jeho osobních věcí.

Válečná loď

stojí nedaleko památníku. Je to velký torpédoborec pojmenovaný Royal Chumphon. Je 68 metrů dlouhý a 6,55 metru široký. Vyřazen z výzbroje byl 26. listopadu 1975 a instalován zde byl v roce 1979.

Cho Muang

je kopec nedaleko svatyně Prince z Udomsaku. Je odtud krásný výhled na záliv a ideální místo pro piknik v přírodě. Najdete tu také uctívanou sochu Buddhy v Phra Thad Jedee Sri Chumphon.

Jeskyně Khao Khun Krating

je umístěná 12 kilometrů od Chumphonu na silnici č. 41 (Chumphon-Luang Suan). Jsou to dvě jeskyně 30 metrů nad zemí, k jejichž vchodu vedou betonové schody. Na útesu mezi nimi se nachází barevné geometrické prehistorické kresby.

Jeskyně Kaeo Kho Ram

je ve vesnici č.12, Banna Subdistrict, 25 kilometrů od Chumphonu (silnice č.41) Má mnoho krásných krápníků ve dvou jeskyních (Tham Lom a Tham Kaew).

Pláž Thung Makham

Místo je rozděleno na vnitřní a vnější pláž Thung Makham. Pláž tvoří dva polokruhy. Uprostřed leží poloostrov s různě velkými kameny, které slouží jako hráze mezi plážemi. Na severní straně je vnitřní Thung Makham, jejíž pláže s kokosovými palmami se táhnou v délce 1 km. Vedle je vnější Thung Makham, která se táhne v délce 3 km na jih. Na pláži jsou ve stínu kokosových palem chrámy Suwan Kaha Wongs Temple a Pong Pang Temple. Za chrámy je 30 m široký a 80 m dlouhý útes.

Pláž Paradonphap

Dlouhá pláž, souběžná se silnicí, lemovaná kokosovými palmami a mnoha dobrými restauracemi, které nabízí jídla z mořských živočichů.

Pláž Phadaeng

Další pláž, která by neměla uniknout vaší pozornosti. 10 m vysoký červený útes vám otevře krásný výhled na moře a okolní pláže.

Pláž Sai Ree

Rozlehlá pláž s mnoha přímořskými restauracemi. Je zde rovněž pomník zakladatele Thajského Královského Námořnictva, admirála Phra Boromawongthir Kromluang Chumphon Khet Udomsak. Toto místo nahání místním obyvatelům strach.

Chumphon - ostrovy

V provincii se nachází 47 malebných ostrůvků, které bývaly opomíjeny turisty pádícími dále na jih. V poslední době tato místa objevují zejména potápěči. Zde vám představím několik z nich.

Ko Samet

Leží 8 km od města Chumphon a asi 30 minut lodí od pobřeží. Celý ostrov (největší v provincii) je porostlý kokosovými palmami a je zde mnoho překrásných pláží.

Ko Matapon

malý ostrůvek s bílým pískem ležící 1 km od pláže Had-Sai-Ree, jehož západní část je dlouhá pouze 50 m a slouží jako hnízdiště vlaštovkám.

Ko Ngam

je od pobřeží vzdálen asi 17 kilometrů a v blízkosti se nachází ještě Ngam-Yai a Ngam-Noi. Pro své nádherné útesy a podmořské jeskyně je celá oblast vhodná zejména pro potápění. Najdeme tu také kolonii vlašťovek.

Ko Matra

Leží 10 km od pobřeží. Na ostrově je mnoho pláží s jemným pískem. Vedle korálových útesů má ostrov ještě jednu zvláštnost - "kuřecí krabi", kteří rádi lezou po stromech a pípají jako kuřata.

Ko Thonglang

Má krásnou pláž s bílým písek. V okolí ostrova je hloubka pouze 1 m a je zde mnoho korálů. Turisté si oblíbili noční potápění a rybaření.

Ko Raet

Se nachází v jižní části moře Chumphonu. Kolem ostrova jsou ideální podmínky na potápění, pozorování podmořského života a korálů.

Ko Lang Ka Jew

Je proslavený koloniemi vlaštovek, krásnou přírodou, plážemi kolem celého ostrova a krásnými korály v 3 metry hlubokém moři.

Ko Kula

Je malý ostrůvek nedaleko Ko Thonglang, z jehož pobřeží je také vidět. Mnoho turistů a rybářů tu hledá útočiště před větrem a bouří.

Ko Lawa

Přitažlivostí ostrova jsou korály všech možných barev (minimálně deset speciálních druhů) a houfy pestrobarevných rybek, díky nimž se toto místo stalo oblíbeným k potápění.

Ko Thalu

100 m dlouhý vápencový ostrůvek asi 13 km od Chumphonu je navštěvován pro mnoho druhů korálů a mořských květin. Najdeme tu také dvě jeskyně nad říčkou a k dispozici je ubytování.

Ko Ka

Cesta lodí z pobřeží na ostrov zabere asi 30 minut. Na ostrově nejsou žádné pláže, hloubka vody je asi 2 m. Ostrov je vhodný pro rybaření a zajímavostí jsou vlaštovčí hnízda.

Ko Phithak

Na tento malý ostrov v okrese Lang Suang se při odlivu nechá dojít pěšky (asi 1 km). Je známý díky svým krásným skalám a uvidíte tu i rybářskou vesnici.

Ko Kai

se nachází před zátokou Hin Kob (přibližně 6 kilometrů, lodí asi 20 minut). Má krásný čistý písek a na západně od ostrova pod vodou velké skaliska a korálový útes plný ryb. Je ideální na potápění a rybaření.

Ko Chorakhe

je proti zátoce Thung Wua Laen (přibližně 10 kilometrů, 30 minut lodí). Má hrubý písek, na jihu oblázkovou pláž, mělký korálový útes, krásné mořské květiny a různé ryby. Vhodný pro rybaření a potápění.

Ko Wiang

Tento ostrov je v zátoce Thung Ma Ha (od pobřeží přibližně 5 kilometrů). Velký ostrov má vysoké hory a je to dobré útočiště pro rybáře před větrem nebo bouří. Sídlí tu kolonie vlaštovek.

Ko Maprao

je malý ostrůvek s bílou písečnou pláží asi 2 hodiny cesty od pobřeží. Návštěvníkům nabídne nevšední scenérie a dobrou příležitost pro potápění a rybaření.Diskuse


eva
eva

Připlouvá katamarán z Koh Tao do přístavu Samut Prakan ?

21. 11. 2016, 18:13:06

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

This is special price for you. You are my first costumer today.
Sponzorováno