HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Srí Lanka


POSLEDNÍ DISKUSE

Na Srí Lanku po celý rok? Určitě! Počasí je pro celoroční pobyt naprosto ideální

Na Srí Lanku po celý rok? Určitě! Počasí je pro celoroční pobyt naprosto ideální

I když byste možná Srí Lanku nečekali v seznamu zemí, které je možné navštívit celoročně, opak je pravdou. Tropické podnebí se tu projevuje střídáním období sucha a dešťů (monzunů).Ty nastávají v různých částech ostrova v různou dobu. Při plánování konkrétních termínů vám čtení různých doporučení může trochu zamotat hlavu a tak jsme pro vás spolu s Věrkou, která na Srí Lance žije, připravili vše do jednoho článku.


Výlet na rybářské lodi, Srí LankaVýlet na rybářské lodi, Srí Lanka

Na cestě do Galle, Srí LankaNa cestě do Galle, Srí Lanka

Pláž v Balapitiya, Srí LankaPláž v Balapitiya, Srí Lanka

Prohlédněte si další fotografie k článku...


 

Jižní a západní Srí Lanka

Na jih a západ se vydejte, když vás česká zima vyžene za hranice. Hlavní sezóna tu trvá od října až do dubna a užijete si nejen památky, ale i relax na pláži. Ostražitost neodhazujte úplně, sezóna na mnoha plážích znamená, že vlny nejsou tak velké, jako v jiných měsících, moře není rozbouřené a nemusíte se bát spodních proudů, i přesto tu nicméně na vlny narazíte a je potřeba vstupovat do vody a plavat s rozmyslem.

Pokud na ostrov přiletíte v těchto měsících, itineráře od zkušených průvodců cestovní kanceláře Go2 doporučují cestu rozdělit na dvě části - okruh po jihu, západu i středu ostrova, který je sušší a celoročně tu v průměru prší méně, než jinde na ostrově, a odpočinek u moře. Protože se na této straně ostrova můžete jednoduše napojit na dálnici na letiště, je cesta z pláže k letadlu poměrně rychlá, a tak se můžete opalovat až do posledního dne.

Ella, Srí LankaElla, Srí Lanka

Východ Srí Lanky

Květen je většinou obdobím, kdy přichází jižní monzun, a tak se při plánování dovolené od května do října soustřeďte spíše na východní Srí Lanku. Pláže v oblastech Trincomalee, Arugam Bay nebo Pasikuda vás v tomto období přivítají příjemně teplým podnebím, užijete si skvělé šnorchlování na Pigeon Island a opět se můžete vydat poznávat i střed ostrova.

Severovýchodní část ostrova monzun zasahuje na podzim, od října do ledna, tehdy je zpravidla lepší tuto část ostrova vynechat.

Rybáři na kůlech, Srí LankaRybáři na kůlech, Srí Lanka

Při cestě na východní pobřeží doporučujeme inspirovat se trochu jinými itineráři, co se týče rozdělení vašeho času mezi poznávání a pláž. Protože transfer na letiště z této strany ostrova trvá přibližně 6-8 hodin, je dobré začít svůj pobyt cestováním po zajímavých místech, po několika dnech si naplánovat odpočinek na pláži a dovolenou na Srí Lance zakončit opět cestováním, abyste se k letišti začali přibližovat s dostatečným předstihem.

Z deště na Srí Lance není nutné mít velké obavy, pokud svůj program přizpůsobíte těmto obdobím. Monzunové deště již netrvají půl roku, jak tomu bývalo dříve, spíše je čekejte v období tří týdnů a ani pokud vás na ostrově toto počasí zastihne, se nemusíte bát neustálého deště. I v období monzunů prší většinou část dne, déšť je velmi silný, ale krátký a po zbytek dne není neobvyklé ani modré nebe a pěkné počasí.

Pigeon island rezervace na šnorchlování Trincomalee, Srí LankaPigeon island rezervace na šnorchlování Trincomalee, Srí Lanka

Po celý rok se připravte na vysokou vlhkost vzduchu a přibalte i oblečení do nižších teplot, střed Srí Lanky tolik nepodléhá monzunovým obdobím a můžete se sem vydat celoročně, stabilně jsou tu ale teploty o několik stupňů nižší a v horských oblastech budete rádi za přibalenou bundu a dlouhé kalhoty.

Už jste se rozhodli, kdy se na Srí Lanku vydáte? Přečtěte si o ostrově víc, ať vás na místě už nic nezaskočí.

CK GO2

Cestovní kancelář Go2 nabízí jak dovolenou pro náročné klienty, tak i služby pro cestovatele, kteří potřebují udržet svůj rozpočet na uzdě. Díky velkým zkušenostem a skvělému zajištění si můžete vychutnat dovolenou svých snů bez zbytečných starostí. Samozřejmost je zajištění stálé kanceláře v cílových destinacích a přítomnost českého delegáta. Česky hovořící průvodci ve všech destinacích nabízených CK Go2 dlouhodobě žijí a dobře se vyznají v místních poměrech.

Věra Kusá žije střídavě v Čechách a na Srí Lance, kde mimo jiné průvodcuje zájezdy CK Go2.  Místní kultura ji uchvátila, proto se tam pravidelně vrací a Srí Lanku se snaží propagovat takovou, jaká je, co lidé oceňují.Diskuse


na Sri Lance jsme byli mnohokrát a to i v době mimo ideální sezonu a zkušenost byla vždy dobrá. Jen v době hlavní sezony dešťů u nás západním pobřeží (říjen - listopad) je méně modré oblohy a občas i zmoknete, ale na cestování do může být pro někoho i příjemnější. Rozhodně je super, že cestu na SL není potřeba omezit jen do některých měsíců, ale užijete si ji celoročně - přesně jak říká tento článek.

20. 09. 2018, 15:26:11

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dobrodružství nosí každý ve své hlavě

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ