HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nepál


POSLEDNÍ DISKUSE

Internet, telefon, médiaPoštovní služby pravděpodobně využijete pouze pro zasílání pohlednic. Nevhazujte pohledy do poštovních schránek (velké riziko ztráty), ale raději zajděte přímo na poštu a zde u přepážky pohlednici podejte. Rovněž většina hotelů vám poslání za malý poplatek zprostředkuje. Další možností je nechat si poslat pohled přímo z místa nákupu.

Internet 

Internetové spojení se v Nepálu rozšířilo kvapnou rychlostí. V Kathmandu a v Pokhaře se na wifi připojíte prakticky kdekoliv, dokonce i už na známějších trecích najdete téměř každý večer wifi síť, což je někdy téměř až na škodu.

Elektřina

Elektrická síť v Nepálu je pod napětím 220 voltů, zásuvky jsou atypické, ale použití našich dvoukolíkových zástrček nepředstavuje problém. V horách bývají větší vesnice elektrifikované, za dobití vašich videokamer a fotoaparátů si budou v lodžích občas účtovat mírný poplatek. Často se vyskytují krátkodobé výpadky elektřiny (v horách i ve městech), nezapomeňte si proto s sebou vzít baterku. Přes den se také elektřina často cíleně vypíná.


14.07.2015, Redakce


Diskuse


michaela
michaela

Dobrý den ráda poznávám   zvyky a mentalitu národů  jejich život mám doma cestopisy o Francii  bohužel se mi to nikdy nepodařilo někam vycestovat ale mám knižky pěkné fotografie  zajimá mě jak lidé žiji jak trávi volný čas   čim se zabývaji prostě celý  jejich život láká mě to dozvědět se nazory a moudra od jiných umim naslouchat

03. 03. 2017, 09:50:36

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chcete zažít pravý pohřeb? Jeďte do Indie do Varanasi.