HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nepál


POSLEDNÍ DISKUSE

Nepál: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Káthmándú se starobylou částí Patan, rodiště Buddhy město Lumbini, Bahagtapur v největší nepálkou pagodou Nytapola, poklidná Pokhara na břehu jezera, trek pod Mount Everestem, treky v údolí Solo Khumbu.Cestopisy z Nepálu

K vidění je v Nepálu také mnoho historických památek. Zajímavé jsou i četné hinduistické svátky plné pestrých barev a hudby. Jedná se však o velmi chudý stát s vysokou negramotností, která dokonce přesahuje 60 procent.

Annapurna, Nepál

Směrem z jihu od Indie se nepálská krajina postupně zvedá, z horkých a vlhkých plání přes pásmo kopců a údolí až po vysokohorské pásmo nejvyššího pohoří světa Himaláje. Zde se tyčí osm z desítky nejvyšších hor světa včetně Mount Everestu, nacházejícího se na hranici s Tibetem.Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nepálu.

Annapurna, NepálAnnapurna, Nepál

Na treku k Everestu, NepálNa treku k Everestu, Nepál

Svatý muž před chrámem Janaki Mandir, NepálSvatý muž před chrámem Janaki Mandir, Nepál


 

Zajímavosti z Nepálu

V Nepálu na cestovatele čekají jedny z nejkrásnějších horských treků se zasněženými velikány na obzoru. V zemi se nachází 15 národních parků a chráněných území. Z nich byly Royal Chitwan National Park a Sagarmatha National Park zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. V posledních letech je Nepál nepokojnou zemí a je proto třeba dopředu se informovat o aktuální situaci v oblastech, kam máte namířeno.

Další fotky z Nepálu si můžete prohlédnout v naší galerii.


14.07.2015, Redakce


CESTOVATELSKÝ TWEET

Svět patří těm co se neposerou....... Mě teda rozhodně nepatří! Indie 2014

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ