HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Abyste se nedivili aneb kdy je nejlepší cestovat na Maledivy?

Abyste se nedivili aneb kdy je nejlepší cestovat na Maledivy?

Maledivy (Maledivská republika) jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 19 korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem.Celkově Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Země, která je nejplošším a nejníže položeným státem světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu), patří mezi vyhledávané turistické cíle. Těmito slovy charakterizuje Maledivy Wikipedie. Stručný popis však neškodí doplnit jednou dobrou radou. Kdy je ideální vydat se na cestu?


Luxusní hotel na Maledivách, MaledivyLuxusní hotel na Maledivách, Maledivy

Maledivské pobřeží, MaledivyMaledivské pobřeží, Maledivy

Šnorchlování na Maledivách, MaledivyŠnorchlování na Maledivách, Maledivy

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Počasí na Maledivách

Pobyt na Maledivách významně ovlivňuje počasí. Tuší to jak turisté, plánující dovolenou podle ročního období, tak hoteliéři, kteří návštěvnickému zájmu přizpůsobují ceny.  Během dvanácti měsíců se tu střídají dva monzuny – od začátku roku do konce dubna je to suchý monzun, který má na svědomí stabilní krásné počasí, nejlepší pro pohádkovou dovolenou. Jedná se o hlavní turistickou sezónu, kdy obsazenost hotelů je vysoká a také cena za hotelové služby se výrazně zvedá. Zvlášť v období Vánoc, a to až do konce prvního lednového týdne, musí návštěvníci sáhnout hluboko do peněženky, neboť jak ceny hotelů, tak letenek se mohou vyšplhat až na dvojnásobek, nemluvě o příplatcích za silvestrovské menu. Kdo si však chce dopřát luxus a přivítat nový rok ve vyzdobeném baru na pláži, rozhodně nebude litovat.

Některé ostrovy mají napříč jen pár desítek metrů, MaledivyNěkteré ostrovy mají napříč jen pár desítek metrů, Maledivy

V květnu začíná na Maledivách pršet a zhruba do poloviny července se viditelně hlásí o slovo mokrý monzun, který až do začátku prosince přináší opakující se přeháňky a poněkud nevyzpytatelné počasí, kdy může být i několik dní zataženo. Voda je však stále teplá kolem třiceti stupňů a ceny v tomto období jsou příznivější, čehož využívají například rodiny s dětmi. V tomto období nabízejí jednotlivé rezorty až třicetiprocentní slevy oproti hlavní sezóně. Z tohoto pohledu se jeví jako velmi zajímavá druhá polovina dubna, kdy ceny jsou už mimosezónní, ale počasí je ještě stabilní. I na Maledivách se však projevují globální klimatické změny, takže předpovídat počasí na základě mnohaletých zákonitostí je rok od roku obtížnější.

Pohled na ostrovy, MaledivyPohled na ostrovy, Maledivy

Kde se ubytovat?

Kdo si jednou Maledivy zamiluje, dokáže zde strávit báječnou dovolenou bez ohledu na roční období. Jedním z našich tipů je dlouhodobě oblíbený a velmi dobře hodnocený rezort Royal Island, na který se dá z hlavního města Malé dostat krátkým vnitrostátním přeletem a lodí. Nachází se na středně velkém ostrově s hezkými plážemi, bohatou vegetací a unikátním podmořským životem. Díky vlnolamům zde vznikla umělá laguna s klidnou a teplou vodou a korálový útes přímo za nimi nabízí fantastické možnosti ke šnorchlování. Hosté si zde oblíbili poměrně širokou pláž a atraktivní ubytování v plážových vilách. Celková úroveň služeb včetně přístupu personálu jsou dlouhodobě oceňovány návštěvníky pro výborný poměr kvality a ceny.

Věra Staňková, novinářka a publicistka, scénáristka, organizátorka. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy, deset let pracovala v médiích, zejména v České  televizi a Českém rozhlase, poté rozšířila svoje aktivity o oblast PR a komunikace pod značkou Keswick Partners Communication. K jejím celoživotním zálibám patří cestování, k srdečním záležitostem pak země východní Afriky jako Keňa, Madagaskar a Zanzibar, kde se věnuje i dobročinným projektům.

Go2Poznejte krásy Malediv s odborníky z CK Go2! Dovolená Maledivy na míru je naší doménou. Zažijte Maledivy spojené se zážitky a poznáním místní kultury a životního stylu. Velkou výhodou je také český delegát přímo na místě. Vyberte si mezi oblíbenými Zájezdy Maledivy.


03.08.2017, Veronika Cerhová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neodkládat na zítra? Tak se sbal!

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ