HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kambodža


POSLEDNÍ DISKUSE

Peníze a cenyCelkově je Kambodža levný stát s velmi přijatelnými cenami. Výjimkou je pár turistických oblastí, kde se domorodci snaží vydělat úplně na všem. Například v oblasti Angkoru by vás nejraději doslova sedřeli z kůže a proto se musí na všem opravdu tvrdě smlouvat. Na druhou stranu pokud se budete snažit, i tady objevíte ubytování za pouhýcch 6USD/pokoj. Oficialní platidlo je riel, ale v podstatě se také platí dolary a thajskými bahty. Průměrné denní náklady pro nízkonákladového cestovatele se pohybují kolem 15USD.

Ubytování se pohybuje v cenové relaci od 5USD do 10USD za jednoduchý pokoj pro dvě osoby s větrákem, od 10USD do 15USD je luxusnější pokoj s klimatizací. Stravování záleží jako všude v jihovýchodní Asii na tom, jaké restaurace volíte. Velmi chutně a levně se najíte u pouličních prodavačů, luxusnější restaurace pro cizince připomínají ceny v Česku a mohou být i vyšší.

V turistických místech narazíte na bankomat, do odlehlejších oblastí si raději vezměte dostatek hotovosti.

 


03.08.2015, Redakce


Diskuse


Ahoj milí cestovatelé byl teď někdo tenhle rok v Thajsku, Kambodii, Laosu nebo Vietnamu? Zajímá mě aktuálně za co kolik zaplatíme, za jídlo na ulici, za guesthouse apod, aspoň přibližně.Vím že se to rychle mění, nacházím jen informace kterou jsou už straší. Dík moc :-)
15. 07. 2012, 19:14:59

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neexistuje cudzia krajina,. Je to práve cestovateľ, kto je cudzý.
Sponzorováno