HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Japonsko


POSLEDNÍ DISKUSE

Města a přírodní zajímavosti Japonska

Co určitě v Japonsku nevynechat?KAMAKURA

V oblasti Kamakura najdete na několika čtverečních kilometrech parky, chrámy a svatyně, rozlehlá pohřebiště a také třináctimetrového bronzového Buddhu (Great Buddha).

TÓSHÓGÚ

Zajímavý je také chrámový komplex Tóshogú, který leží v oblasti Nikkó, asi 2,5 hod. vlakem z Tokya. Klášterní komplex Tóshógú se nachází uvnitř překrásné scenérie hor s jezery a vodopády. Již od osmého století stála na tomto místě buddhistická poustevna, do 17. století neznámá.

FUJI-SAN

Zážitkem je výstup na horu Fuji – San, který trvá asi 6 hodin. Pokud budete chtít navštívit i okolní jezera, můžete tu strávit dva až tři dny. Sněhová čepice hory Fudji-San (také Fudji-Yama nebo jen krátce Fudji) září široko daleko, pokud není zrovna zahalena v mracích (což se stává velmi často). Japonci odedávna považují Fudji za svatou horu a putují na ni s podobným zaujetím, jako muslimové do Mekky.

KYÓTO

Kyóto je město plné náboženských staveb a paláců, jeho střechy se tyčí nad tichými zahradami a malebnými ulicemi. Můžete zde navštívit zlatý chrám Kinkakudji (bývalé sídlo shóguna), Sandjúsangendó s tisíci a jednou sochou bohyně Kannon či zámek Nidjó. Z Kyóta se můžete vypravit k bílému hradu Himedjidjó, podle většiny průvodců nejkrásnějšímu v celé zemi.

HIROSHIMA

Hiroshima leží v jižní části ostrova Honshú a nejspíš by se nijak nelišila od ostatních japonských měst, kdyby zde na počátku srpna 1945 nevybuchla atomová bomba shozená americkým letectvem. Podobně jako koncentrační tábor v Osvětimi i hiroshimský park Heiwakóen vypovídá o hrůzách druhé světové války.

TOKYO

Tokyo je město plné paradoxů, na jedné straně moderní budovy s nejdražšími reklamními plochami světa, na druhé straně klidné parky s chrámy a svatyněmi. Pokud budete v Tokyu v neděli, navštivte park Yoyogi. Je to japonská obdoba newyorského Central Parku. Uvidíte tu začínající zpěváky a skupiny, tančící Elvise a lá Japan, muže, co cvičí karate a jiné zajímavosti. Kousek od parku je svatyně Meiji Jingu, kde lze právě v neděli vidět tradiční japonskou svatbu. Za vidění stojí i Imperial Palace, císařský palác, který leží v pomyslném centru Tokya. Ve známé čtvrti Ueno je možné navštívit chrám Kaneidji nebo Tokyjské národní muzeum. Součástí širšího centra je Asakusa, kde naleznete prazáklady Eda (původní jméno Tokya) a obdivuhodný buddhistický chrám Sensodji.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

K dalším vyhledávaným památkám se řadí horské lázně Judanaka poblíž Nagana a hrad v Curuoce.
Pokud ovšem toužíte objevit kouzlo původního Japonska, platí, že čím zapadlejší místo, tím tradičnější způsob života tu naleznete. Můžete to zkusit na západě střední části Honshú v distriktu Noto, nebo v prefektuře Jamagata, cestovatelé doporučují také městečko Shirokawa na ostrově Shikoku.
Příroda nadělila Japonsku horské masívy, krásné pláže i neprostupné lesy. Nádherné jsou národní parky Shikocu -Tóya s mnoha jezery a sopkami a horský Daisecuzan, oba na druhém největším ostrově Hokkaidó.
Japonsko není vyhlášené přímořskými resorty, nicméně především na Okinawě můžete najít příjemné pláže. Dále se můžete koupat v termálních pramenech na Hokkaidó. Zajímavé je také "vnitřní moře", uzavřená vodní plocha při jižním okraji Honshú.Diskuse


Tenhle článek je opravdu zajímavý, ale nechápu tu transkripci, je to snad nejhorší pokus, co jsem kdy viděla, to má být Hepburnova transkripce nebo česká? Vypadá to jako něco mezi :D "FUDJI", kristova noho o.o
22. 06. 2015, 11:20:25

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Při cestování poznáš i sám sebe.