HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Japonsko


POSLEDNÍ DISKUSE

Inspirujte se koupacími zvyky sněžných opic v malebném japonském lázeňskěm městečku Jamanouči

Inspirujte se koupacími zvyky sněžných opic v malebném japonském lázeňskěm městečku Jamanouči

Japonské sněžné opice se v zimním období ukrývají před mrazem u vývěrů horkých pramenů. Pozorovat a hlavně napodobit je můžete třeba v okolí lázeňského městečka Jamanouči.Už od pradávna se lidé nechávají inspirovat přírodou a není žádným tajemstvím, že mnoho z těch nejlepších nápadů, kterými si zpříjemňujeme život, jsme odpozorovali právě od ostatních živých tvorů pobývajících ve volné přírodě. Nejinak tomu je i v Japonsku, kde se lidé v minulosti inspirovali koupacími návyky sněžných opic, které se v zimním období před mrazem ukrývali v horkých pramenech a nepřímo tak daly vzniknout tradici onsenů. Vydejte se s námi na exkurzi do okolí malebného městečka Jamanouči, kde tlupy japonských makaků již dlouhá staletí oddávají tomuto způsobu relaxace.


Hory Hakuba, Nagano, JaponskoHory Hakuba, Nagano, Japonsko

Relax sněžných opic, JaponskoRelaxace sněžných opic, Japonsko

Opice s v okolí Jamanouči schovávají před zimou do horkých pramenů, JaponskoOpice s v okolí Jamanouči schovávají před zimou do horkých pramenů, Japonsko

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Objevte historií prodchnuté lázeňské rezorty v Jamanouči

Lázeňské město Jamanouči se nachází na severu prefektury Nagano, která je jistě dobře známá fanouškům ledního hokeje, díky zlatým medailím českých hokejistů z olympijských her, jež se zde konaly v roce 1998.

Zmíníte-li se ovšem o tomto městečku před Japoncem, pravděpodobně první, co mu přijde na mysl, bude ikonický výjev sněžných makaků koupajících se v přírodních horkých pramenech. Není se čemu divit, jedná se totiž o jediné místo na světě, kde se volně žijící opice koupají v horkých pramenech. Za ideální čas pro návštěvu této netradiční atrakce je považováno období mezi prosincem a březnem, kdy je park Džigokudani Jaen-Kóen (v překladu pekelné údolí) zachumlán pod sněhovou nadílkou a dotváří tak kouzelnou atmosféru celému výjevu.

Poté, co si dosyta užijete návštěvu u sněžných opic, i Vy určitě pocítíte nutkání zrelaxovat svoje tělo v jednom z lázeňských rezortů, které se nachází v oblasti národního parku Jošinecu Kogen. Mezi nejnavštěvovanější lázeňské rezorty patří Šibu onsen, který má dlouhou tradici, sahající až do 6. století.

Sněžné opice na střeše, JaponskoSněžné opice na střeše, Japonsko

Již v té době bylo Jamanouči oblíbené pro své léčivé prameny, a proto je zde velké množství historických hotelů a rjokanů. Nachází se zde devět očistných pramenů a říká se, že vykoupete-li se ve všech z těchto pramenů, přinese Vám to nejen pevné zdraví, ale i štěstí a požehnání bohů. Každý z těchto horkých pramenů je zaměřený na posílení a prevenci konkrétní oblasti. Například šestý pramen údajně léčí oční infekce, osmý pomáhá léčit ženské nemoci a devátý pramen léčí revma.

Nezapomeňte si zakoupit místní ručníček zvaný džunjoku, na nějž si můžete razítkem nechat potvrdit návštěvu jednotlivých pramenů. A když si na závěr dne obléknete jukatu a projdete se tímto starověkým městečkem, budete si připadat, jako byste se ocitli v předminulém století.

Pokud se chystáte do Japonska, přečtěte si rozhovor s Pavlou Tsuji, která v Japonsku dlouhodobě žije. Je plný tipů o tom, co nevynechat a zažít, které v průvodcích nenajdete.


Zažijte atmosféru olympijských her v okolí Nagana

K čemu by byla pořádná relaxace bez trochy aktivního odpočinku. Na své si přijdou i milovníci sportu, kteří mohou využít příležitosti navštívit největší lyžařský areál v celém Japonsku, Šiga Kogen, jenž se nachází, co by kamenem dohodil od centra historického Jamanouči. Areál se skládá z 19 spojených lyžařských rezortů, přičemž permanentka v hodnotě 5000 jenů/den je platná na všech sjezdovkách.

Hory, Nagano, JaponskoHory, Nagano, Japonsko

Kromě zimního vyžití nabízí areál spoustu možností i návštěvníkům, kteří sem zavítají i v letním období. Zdejší rozmanitá příroda láká k horské turistice, cykloturistice nebo dokonce jízdě v koňském sedle. Vrcholky hor, které překonávají hranici 2000 m.n.m. pro Vás jistě přichystají nejednu výzvu na Vaší cestě za aktivním odpočinkem. Zajímavou zkušeností může být i rybaření v některém z místních rybníčků, kdy si všechno potřebné vybavení můžete zapůjčit. V takovém případě Vám můžeme doporučit pomocnou ruku některého z místních průvodců od Go2, kteří jsou specialisty na Vaše zážitky z Japonska a díky jejichž pomoci bude celý Váš pobyt probíhat bez zbytečných starostí.

GO2Pokud uvažujete o cestě do Japonska, máme v této oblasti bohaté zkušenosti a rádi vám poradíme a pomůžeme s organizací. Obraťte na se specialisty na Japonsko z Go2.


03.09.2018, Jakub Martinec


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování ? To je něco, co se navždy usídlí ve tvém srdci i v mysli.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

Sponzorováno