HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lidé, zvyky, náboženství

[cut]Ve Venezuele převažuje římsko-katolické náboženství, bylo přijato většinou domorodého obyvatelstva – pouze ti, kteří žijí v izolovaných oblastech zůstali věrní své původní kmenové víře. Značné zastoupení má protestantská církev, která v poslední době získala poměrně velký počet stoupenců katolické církve. Na severozápadě žijí příslušníci podivné pohanské sekty známé jako Kult Marie Lionza. Tento kult v sobě spojuje prvky původní domorodé hispánské víry, afrického voodoo a křesťanské náboženské praktiky. Maria Lionza byla podle legend buď dcerou dobyvatele nebo princeznou domorodého kmene. Je znázorňována jako krásná mladá dívka s korunkou. Dokázala vládnout lidem a konat zázraky. Také se říká, že byla vládkyní zvířat a přírody.[/cut]

Většina Venezuelanů hovoří španělsky, kmeny domorodců v odlehlých oblastech hovoří svými původními 25 jazyky. Angličtinu lze slyšet výhradně ve městech.

Evropan by při návštěvě Venezuely měl pamatovat na to, že příliš ležérní a odvážný oděv může vyvolat nevoli obyvatelstva; plavky se zde proto nosí výhradně na plážích.

Ve Venezuele jsou populární ruční práce a obrazová díla. Nejtypičtějšími suvenýry jsou proto výrobky indiánů, například rákosové rohože, dýmky nebo houpací sítě chinchoorros.

Země je charakteristická především svojí hudbou, ve které se mísí evropské, africké a původní domorodé rytmy. Na popularitě získává divadlo a je zde aktivní literární scéna, především mezi mladou generací.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: