HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

USA


POSLEDNÍ DISKUSE

Města USA

Atlanta

Hlavní město Nového Jihu, místo vzniku hnutí za lidská práva, Coca-Coly a CNN. Nachází se v podhůří Severní Georgie a pyšní se krásným panoramatem s mrakodrapy.Mezi největší lákadla patří dům kde se narodil Martin Luther King, baptistický kostel Ebenezer, kde kázal a místo kde byl pohřben. Za vidění stojí i muzeum Coca-Coly. Nebo také muzeum/dům spisovatelky Margaret Mitchell, autorky světově známé knihy Jih proti Severu. Roku 1996 se konaly v Atlantě Olympijské hry, zajeďte se na olympijský park podívat.

 

Austin

Vítejte do „hlavního města živé hudby". Najdete tu umělce, hudebníky, filmaře. Je domovem festivalů.

Boston

Boston je nejevropštější, ze všech amerických měst. Míchají se tu různá etnika. Boston okouzlí i nejnáročnější cestovatele. Objevte ho třeba pěšky. Mezi zajímavosti Bostonu patří nejstarší afro-americký kostel. Starý severní kostel – místní nejstarší církevní stavba, obrovský a rozmanitý komplex budov trhu Faneuhill Hall, ale také Muzeom vědy.

Chicago

Staré Chicago s kouřícími komíny a výraznými politiky ale také světovými muzey, architekturou, hotely a divadly. To vše je ryze americká tvář amerického města. Za vidění stojí mrakodrap Sears Tower odkud je nádherný výhled na město. Dále pak Muzeum vědy a průmyslu, kam můžete jít i dva dny za sebou, co je k vidění exponátů. Najdete tu i ponorku a uhelný důl. Druhý den je vstup zdarma.

Dallas

Texaský Dallas znamená velký business i mnoho prostoru pro volný čas. Jídlo, nakupování, hudba, umění, sport a outdoorové aktivity patří totiž také k modernímu businessu. Cestovatel tu najde mnoho zajímavých míst. Afro-americké muzeum plné výstav umění a připomínající historii, nachází se v Fair parku. K návštěvě lákají i další muzea Wild West Gallery, Sixth Floor Museum (o John F.Kennedy) a Kimball muzeum moderního umění postavené slavným americkým architektem Louis I. Kahnem. Odpočinout si můžete v místní krásné botanické nebo zoologické zahradě. Večer můžete navštívit místní hudební stánky jako Morton H. Meyerson Symphonické Centrum, amfiteátr Smirnoff Music Centrum nebo Dallaské divadelní centrum, divadla Granada, Lakewood nebo Galaxy. Na piknik můžete třeba zajet k 9 mil vzdálenému jezeru White Rock.

New Orleans

Neboli americká Paříž. Bylo založeno francouzskými kolonizátory, proto má poměrně evropský ráz. Francouzská čtvrť plná milých koloniálních domů, výtečných restaurací, plavebních kanálů, to vše je New Orleans dneška. Kolesové parníky, které se v dřívějších dobách proháněly po řece Mississippi, tu můžete vidět i v současnosti, často na nich hraje džez. Jeho rodištěm je totiž právě New Orleans.
Nejhezčí ulicí města je Royal Canal Street ve Francouzské čtvrti, za návštěvu však stojí také St. Louis Cathedral vedle paláce Cabildo.

New York

New York se skládá z pěti čtvrtí - Manhattanu, Queensu, Brooklynu, Bronxu, v sousedství leží Long Island.
Mezi nejznámější dominanty patří 93 metrů vysoká Socha svobody, která v roce 1884 byla dopravena po částech z Francie a sestavena jako dar od Francie. Na Manhattanu najdeme dlouho nejvyšší mrakodrap na světě – Empire State Building – výška 449 metrů a Brodway street se světoznámými divadly a koncertními halami, jejíchž centrem je Times Square. V severní části se rozkládá rozsáhlý Central Park, v jižní nalezneme Wall Street – světoznámou burzu a centrum finančních institucí a také Battery Park, v jehož sousedství stály dvojčata – mrakodrapy, které byly zničeny v roce 2001 teroristy. Jelikož se Manhattan rozkládá na ostrově, dostanete se na něj pouze tunely a mosty – mezi nejznámnější patří Brooklynský a Manhattanský most.

Las Vegas

Město plné kasín, hotelů a zábavních středisek uprostřed Mohavské pouště ve státě Nevada, který díky svým tolerantním zákonům láká miliony hazardérů a hráčů ročně. Las Vegas, Nevada je největší centrum zábavy pro dospělé na celém světě. Obrovské skleněné pyramidy, pestrobarevné hrady, repliku Eiffelovi věže, Benátek a mnoho dalšího můžete vidět v tomto městě. Nedaleko najdete i věhlasný Grand Canyon (Velký kaňon) a Death Valley (Údolí smrti).

Los Angeles

Los Angeles se nachází v Californiy. Je to druhé největší město v USA a největší metropolitní centrum na západním pobřeží. Najdete zde i Hollywood, Beverly Hills - domov filmových hvězd. L.A. má příjemné subtropické podnebí s mílemi pláží pokrytých bílým pískem. Je to město rozkládající se blízko mnoha přírodních zajímavostí jako je okázalá pobřežní čára od Big Sur, divočina Sierrských Nevadských Hor (Sierra Nevada Mountains) a prostá krása Mojavské pouště. Je vzdálené jen půl dne cesty od Las Vegas v Nevadě.

Orlando

Orlando najdete na Floridě. Je to největším centrem pro rodinnou zábavu na celém světě. Nabídne Vám Disney Svět (Disney World), největší komplexní rodinné pobavení na této planetě, plus Universal Studios, Mořský Svět, a mnoho dalších zajímavostí. Stovky menší zábavy jsou umístěny poblíž. Týdny můžete v Orlandu utrácet a stejně neuvidíte úplně vše. Navíc, Florida nabízí báječné tropické pláže nejen na koupání alě i pro celoroční golf a tenis.

San Diego

San Diego - město, které může naplnit Vaše očekávání od Kalifornie. Udržované a čisté pláže, zeleň, čistý vzduch. to vše si zatím San Diego, přestože obyvatel začíná hodně přibývat a začínají být problémy s dostatkem vody. Město má hodně cestovatelských atrakcí. Nejznámější je zoologická zahrada a Sea World s velrybami. Prostor vedle parku Presidio je známý jako "Staré město". Bylo to místo, kde se usadili první španělští osadníci Kalifornie. Při návštěvě San Diega by se nemělo zapomenout ani na sportovní možnosti - windsurfing, potápění, rybaření či ppulární pozorování velryb ve volné přírodě. Mimo to, hned za humny jsou nádherné hory a pouště, hranice s Mexikem vede hned za rohem.

 

San Francisco

Centrum éry květinových dětí si dodnes uchovává své podmanivé kouzlo – atmosféru vytváří především členité město s příkrými ulicemi, které brázdí kabelové tramvaje, v přístavu najdeme turistické atrakce včetně známé čtvrti pro homosexuálně zaměřené návštěvníky. Dalšími dominantami je Golden Gate – most, který spojuje pobřežní pevninu na severu s výběžkem poloostrova, na kterém leží město. Navštívit můžeme i slavný Alcatraz – vězení, které bylo vystaveno na stejnojmenném ostrově, dnes sloužící pouze k muzejním účelům.

Washington D.C.

Politické a kulturní středisko země, mezi jehož hlavní navštěvovaná místa patří Capitol – sídlo amerických kongresmanů, White House – sídlo amerického prezidenta a Smitsonian Muzeum – rozsáhlá síť muzeí a galerií v sousedství obou dominant. Ve Washingtonu D.C. najdete také známou budovu ve tvaru pěticípé hvězdy – Pentagon - sídlo americké bezpečnostní a výzvědné služby. Impozantní stavbou je památník prezidenta Abrahama Lincolna. Budova má tvar klasického řeckého chrámu, uvnitř je socha sedícího Lincolna. Za zmínku stojí i nedaleké Monticello s domem osvíceného prezidenta Thomase Jeffersona.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neseď doma jak pecka a jeď nekam :-)