HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

USA


POSLEDNÍ DISKUSE

Národní park Yosemite (Yosemite National Park)

CaliforniaYosemitský národní park se rozkládá v srdci Kalifornie, v nadmořské výšce od 600 do 4.000 m, a zahrnuje pět vegetačních pásem.  Nádherná krajina obsahuje všechny možné útvary, vytvořené v minulosti působením ledovců -  žulové štíty a dómy, hluboká údolí, útesy, morény, jezera a vodopády (nejvyšší má přes 700 m). Dominanty parku, El Capitan a Half Dome, patří k největším žulovým monolitům na světě. Yosemite je jedna z největších neporušených oblastí v Sierra Nevadě a chrání bohatou flóru a faunu.


15.10.2011, Redakce


Diskuse


Dobrý den, rád bych se informoval na průjezdnost Yosemite v zimním období, chystáme se tam v polovině února a nevím zda-li se tam vůbec dostanu, poradíte mi, případně i ubytování, druhý den by jsme rádi navštívili Sequoia national park, to bude asi podobný probléme? Předem děkuji za odpověď.
12. 12. 2012, 21:59:17
Osobně jsem tam byl v létě a na podzim, jako asi většina návštěvníků parku od nás z Čech, jak je to v zimě, netuším. Nicméně: chce to sledovat předpověď pro danou lokalitu, neboť se to mění zimu od zimy (kamarád z USA, co tam byl v zimě se tam jednou nedostal kvůli kalamitě vůbec a podruhý říkal, že to měl naopak úplně v pohodě. Některý cesty se ale neudržujou a záleží, jaký auto budeš mít a kam se dostaneš soběstačně... Doporučuju se obrátit na tamní turistický informační centrum Yosemite, komunikace se strážcema národních parků v USA je poměrně bezproblémová a minimálně ti osvětlí, co a jak v parku v únoru. Ubytování v parku lze vyčíst z mapky, na tom asi není žádná věda. Cestě zdar! O.
14. 12. 2012, 10:51:57
Dobrý den, máte někdo špatnou zkušenost s medvědy v NP Yosemite?
06. 11. 2014, 14:50:59

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Úsmevu rozumejú na celom svete.
Sponzorováno