HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

USA


POSLEDNÍ DISKUSE

9 TOP nejkrásnějších národních parků, které stojí za návštěvu každému cestovateli

9 TOP nejkrásnějších národních parků, které stojí za návštěvu každému cestovateli

Zajímá vás fauna a flora zemí, po kterých cestujete? A co národní parky? Inspirujte se k návštěvě nádherných míst naší planety a jejích chráněných zákoutí.Naše tipy jsme sestavili a prokonzultovali ve spolupráci s průvodci CK Alvarez, kteří prolezli a prozkoumali snad každý zajímavý kout světa.


Andasibe-Mantadia, MadagaskarAndasibe-Mantadia, Madagaskar

Taroko, Tchaj-wan Taroko, Tchaj-wan

Torres del Paine, ChileTorres del Paine, Chile

Prohlédněte si další fotografie ...


Indie – útočiště tygrů

Rezervace Tadoba Andhra je jedním ze 47 projektů, které se zabývají ochranou tygrů. Park patří mezi nejkrásnější a největší národní parky svazového státu Maháráštra v západní Indii. Leží „jen“ 150 km od města Nagpur, nejbližšího místa s letištěm vhodným pro návštěvy parku. Nejbližší větší město je vzdáleno 45 kilometrů a jmenuje se Chandrapur.

Název Tadoba pochází ze jména místního boha Tadoba nebo Taru a  Andhari je jméno řeky protékající územím parku. Uvnitř rezervace žije kolem 90 tygrů a dalších 60 se pohybuje v její bezprostřední blízkosti. Úkolem parku je ochrana tygrů, jejichž nevětším nepřítelem je v dnešní době člověk.

Tadoba Andhra. IndieTadoba Andhra. Indie

Navštívit tygry v rezervaci Tadoba Andhra můžete v rámci zájezdu CK Alvarez Za přírodou Indie.

USA – gejzíry kam se podíváš

Tři americké státy se dělí o jeden z nejkrásnější a nejznámějších parků světa. Yellowstonský národní park se rozkládá na území států Wyoming (91 % parku), Montana (7,6 %) a Idaho (1,4 %). Založen byl v roce 1872, čímž je veden jako druhý nejstarší park na světě. Návštěvníky každoročně uchvacuje jeho nádherná příroda, divokost a nespoutanost.

Yellowstonský národní park, USAYellowstonský národní park, USA

Čína – místo desítek vodopádů

Provincie S'-čchuan v jihozápadní oblasti Číny v sobě ukrývá přímo poklad. Tím je přírodní rezervace a národní park Jiuzhaigou, který byl založen v roce 1978 a na seznam památek UNESCO byl zapsán v roce 1997. Údolí je součástí hor Minh a rozkládá se na úpatí tibetského náhorní plošiny. Turisté sem míří za krásnou krajinou, ale především nádhernými vodopády, pestrobarevnými jezery a majestátními vrcholy.

Jiuzhaigou, ČinaJiuzhaigou, Čina

Zájezd CK Alvarez Tibetské šperky Sečuánu vás zavede i do parku Jiuzhaigou.

Tchaj-wan – NP s politickou minulostí

Tchaj-wan má v dnešní době celkem devět národních parků. Jedním z nich je i NP Taroko. Přestože byl po událostech druhé světové války zrušen (založilo ho Japonci během okupace v roce 1937), přišla politická změna a v roce 1986 se Taroko dočkalo obnovy. Řeka Liwu vytváří unikátní prostředí soutěsky Taroko, stejně jako několik nádherných vodopádů, a velké rozdíly nadmořské výšky v rámci celého chráněného území dodávají zase místu na vegetační diverzitě.

Taroko, Tchaj-wan Taroko, Tchaj-wan

Chile – tři věže v tvrdé zemi

Torres del Paine je pojem snad pro každého člověka, který míří do Patagonie. Národní park stejného jména leží v nádherné divočině z jedné strany lemované Tichým oceánem a z druhé zase jihoamerickou pampou. Tvrdé, ale nádherné prostředí hor a ledovců láká hikery z celého světa. Chodit a objevovat se tu dá do nekonečna. Trasy se pohybují v nadmořské výšce mezi 50 a 3000 metry nad mořem a je na nich celkem živo, pohybují se zde například pštrosy nandu, lamy guanako či majestátní kondoři.

Torres del Paine, ChileTorres del Paine, Chile

Vidět tři věže můžete i během zájezdu CK Alvarez Až na konec světa pohodově + Velikonoční ostrov

Madagaskar – lemuří ráj

Národní park Andasibe-Mantadia se nachází nedaleko hlavního města Madagaskaru. Je jedním z mála míst, kde můžete vidět Indry – největší druh lemura. Obvykle žije ve skupinkách 2 a 4 jedinců, dorůstá výšky až jednoho metru a může vážit k deseti kilogramům. Na chráněném území žije několik dalších druhů lemurů, ptáků, plazů i obojživelníků. Deštný prales v sobě ukrývá i řadu dalších rezervací.

Andasibe-Mantadia, MadagaskarAndasibe-Mantadia, Madagaskar

Lemury můžete pozorovat v rámci zájezdu CK Alvarez Nepoznané krásy Madagaskaru.

Indie – domov nosorožce i slona

V indickém státě Ásám se rozkládá národní park Kaziranga, ve kterém žijí několik ohrožených druhů zvířat, jako například nosorožec indický nebo indický slon. Park byl založen na počátku 20. století a od té doby se věnuje ochraně místní flory a fauny. V roce 1985 byl zařazen ke světovému dědictví UNESCO.

Kaziranga, IndieKaziranga, Indie

USA – dlouhý a hluboký

Velký kaňon, tak se Grand Canyon nazývá v češtině, je druhý nejdelší přírodní útvar svého druhu na světě. Stvořila ho řeka Colorado v divočině severní Arizony a každoročně k němu zamíří tisíce turistů. Uchvacuje nejenom svoji krásou, ale i délkou (446 kilometrů), šířkou (až 26 kilometrů) a hloubkou (nejhlubší místo 1 600 metrů). Přestože dokáže být tamní klima až pekelné, mnozí turisté vycházejí na treky do nitra kaňonu.

Grand Canyon, USAGrand Canyon, USA

Do velkého kaňonu se můžete podívat se zájezdem CK Alvarez: NP západu USA s lehkou turistikou

Argentina - na cestě za ledovci

Perito Moreno je asi nejpřitažlivější atrakcí národního parku. Tato přírodní rezervace, zapsaná na seznamu UNESCO v roce 1981 a založená o 44 let dříve, se nachází v Argentině a je druhým největším parkem svého druhu v zemi. 30% jeho rozlohy zabírají ledovce, dále pak subantarktické pabukové lesy a rozlehlé skalní masívy. Mezi další oblíbená místa patří například masív Fitz Roy, ledovec Hielo Continental Sur a skalní uskupení Cerro Torre.

Los Glaciares, ArgentinaLos Glaciares, Argentina

CK Alvarez patří mezi odborníky ve svém oboru. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Pokud chcete relaxovat v tropickém ráji, poznávat hory nebo starověkou kulturu, u CK Alvarez budete vždy správně.23.04.2018, Jiří Kalát


Diskuse


Superme
Superme

Tohle že jsou nejkrásnější národní parky? Určitě to jsou krásná místa, ale...

1) Moremi Game Reserve - nádherná příroda delty řeky Okavango.

2) Jasper National Park

3) Chitwan National Park

4) Yousemite National Park

5) Canaima National Park

6) Serengeti National Park

7) Fiordland National Park

8) Galapagos National Park

9) Kakadu National Park

10 Yellowstone National Park

Nádherný je i Bikin National Park, Blue Mountains National Park, Laongo National Park, Ros Roques National Park nebo třeba Denali National Park...

10. 05. 2018, 15:11:02

Děkujeme za tipy, o některých NP máme na HedvabnaStezka.cz dost málo informací. Nechtěl byste nám napsat nějaké články?

19. 06. 2018, 16:47:52
Superme
Superme

Zdravím, určitě by to šlo. Jelikož jsem na Vás nenašel žádný kontakt, tak mi napište na fcsl1958@email.cz.

09. 07. 2018, 16:26:24

Hezký den, můžete se ozvat na katka.smolova@hedvabnastezka.cz

26. 07. 2018, 10:13:50
Jenda
Jenda

ta vaše cenzůůůra je krááásnááá, zááávist (-:

20. 06. 2018, 06:54:27

Hezký den. Jaké cenzúra?

20. 06. 2018, 09:48:47
Jenda
Jenda

smazali jste mi příspěvek, kde jsem odpověděl Supermovi, že zde uvedené NP možná nejsou nejhezčí, ale jsou cílem zájezdů CK Alvarez. Příspěvek neodporoval žádné politické korektnosti, čili jste u mě skončili. Howgh.

11. 07. 2018, 13:35:43

Dobrý den,

Váš příspěvek jsme nesmazali, pokud bychom tak učinili, zbyl by zde komentář s inforamcí: "Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný"

Přeji příjený den

11. 07. 2018, 14:08:33
Jenda
Jenda

no tak se asi smazal sám, bez debat. A když jsem upozornil pod článkem vo orangutanech na Sumatře, že tam máte špatné datum (bylo asi vo 2 měsíce předem, čili v dubnu bylo červnové), ta kse také smazal sám, jasan, chápu....chytrej softvér.

12. 07. 2018, 12:38:43
Petr
Petr

Zdravím nenapsali jste ve článku u hloubky velkého kaňonu o nulu na víc? Jinak moc pěkná místa.

30. 07. 2018, 23:24:09
king
king
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
08. 11. 2018, 03:31:54

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování? Nejlepší škola života.
Sponzorováno