HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Peru


POSLEDNÍ DISKUSE

Internet, telefon, médiaPro volání do České republiky vytočte 420 a městský uzlový obvod bez nuly a účastnické číslo. Můžete volat z budek na mince, pokud máte dostatek drobných (automaty neberou mince v hodnotě 2 a 5 Solů) nebo si můžete koupit telefonní kartu, které se prodávají v různých nominálních hodnotách. Levnější sazby jsou v neděli a od pondělí do soboty od 20h do 5h ráno. Četnost telefonních budek je poměrně slušná, zejména ve větších městech. Volat můžete i ze speciálních kanceláří, k tomu určených. Tyto kanceláře jsou většinou otevřeny od osmi ráno do dvaadvacáté hodiny večer. Volat můžete také z hotelů, ale je to pochopitelně dražší.

Telefonní čísla v Peru jsou šestimístná a pouze v Limě mají sedm čísel. Předvolba se skládá ze tří čísel a vždy začíná nulou. Pouze do Limy je předvolba dvoumístná – 01. Kód země je 0051.
Pokud posíláte pohled, počítejte s tím, že bude na cestě několik týdnů, protože všechny zásilky se nejprve shromažďují v Limě.

 

V Peru najdete velké množství veřejných internetových kaváren. Ač je země v mnoha věcech zaostalá, internet se dostal opravdu skoro všude. Na internetové kavárny se můžete zeptat např. v hotelích nebo v obchodech s výpočetní technikou. Za hodinu surfování po internetu zaplatíte 1,30-3 USD za hodinu. Většina kaváren má otevřeno do noci, ale málokterá je otevřená nonstop.


30.11.2014, Redakce


Diskuse


sarka
sarka

Kde je možné si koupit si data do mobilu? díky

13. 03. 2017, 08:07:09

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Úsmevu rozumejú na celom svete.