HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Brazílie


POSLEDNÍ DISKUSE

Rio de Janeiro - nejkrásnější město na světě

Păo de Açúcar/Cukrová homole

http://www.bondinho.com.br Jízdné na lanovku 35,00 R$ (děti do 6 let zdarma, 6 - 12 let 17,50 R$) na osobu (8:00 - 22:00), nejdříve to jede 575 m na 220 m vysoký kopec Urca, přestoupíte, a po 750 metrech vzduchem je konečná ve výšce 396 m.Nádherný výhled, Rio jako na dlani, je vidět skoro celé, čtvrtě s přilehlými stejnojmennými plážemi Ipanema, Copacabana, Botafogo, Flamengo ..., záliv Guanabara taky, celý most Rio Niterói, ale hlavně..., hlavně socha Krista na vrchu Corcovado.

Morro do Corcovado & Cristo Redentor/hora Hrbáč & Kristus Vykupitel

http://www.corcovado.com.br.Vláček jezdí denně každých 30 minut (8:30 - 18:30) za 36,00 R$ (děti do 5 let zdarma, 5 - 12 let 18,00 R$), vyveze vás pár metrů pod vrchol, zbytek můžete vyjít po schodech anebo vyjet výtahem a pak na eskalátorech, čučet na 38 metrů vysokou sochu (včetně osmimetrového podstavce) vážící 1145 tun je impozantní pocit, ovšem pohled z vyhlídky je ještě lepší. Je vidět téměř vše jako z Păo de Açúcar, Niterói je dál, Ipanema a Copacabana zase blíž, ze 710 m nad mořem je to úchvatný pohled.

Santa Teresa

Rozvrzané tramvajky jezdí do historické čtvrti Santa Teresa kousek od budovy Petrobras, nechcete-li platit jízdné cca 6 Kč můžete stát na stupínku a jen tak viset do ulice. Není to moc bezpečné, ale rozhodně nezapomenutelné. Místní za jízdy i nastupují a vystupují, ač jsou cestou oficiální zastávky. Tramvajka se za Largo do França komplikovaně otáčí a jede zpět, vybírá se znovu jízdné, anebo můžete jít viset ven…

Maracanã

Největší fotbalový stadion světa postaven v roce 1950 pro mistrovství světa, projektován na 166 369 návštěvníků, po úpravách nyní pro 114 145 diváků. Pro veřejnost otevřen denně 9:00 – 17:00, v den zápasu 8:00 – 11:00, Brazilci je nazýván „Chrámem bohů“. Okolní čtvrť Tijuca již nepatří k turisticky navštěvovaným a bezpečným.

Carnival/karneval

Mimo karneval není na Sambódromo nic zajímavého, betonové tribuny nejsou stejně přístupné, ale určitě stojí za to je vidět aspoň od brány areálu. Termíny dalších karnevalů 17. - 20. února 2007, 2.- 5. února 2008, 21. - 24. února 2009, 13. - 16. února 2010.

Praias/pláže

Copacabana je sice nejznámější, ale již ne nejpopulárnější, pláže Leblon a Ipanema jsou hezčí, čistší, i když menší. Stále více navštěvované jsou pláže v okrajové čtvrti Barra da Tijuca, Barra beach je v Riu nejdelší - 15 km. Carioca, jak se obyvatelé Ria nazývají, hlavně ti bohatší, využívají i vzdálenější letoviska Búzios, Cabo Frio a Ilha Grande.

 Diskuse


Návštěva Krista již stojí 51 reálů, Homole cukru dokonce 62 reálů, senioři nad 65 let mají 50% slevu, je to jedináatrakce v Brazílii, kde mají důchdci slevu. Do Santa Terezy již tramvaj nejezdí a samotná čtvrť je ošklivá, posprejovaná a plná odpadků, za návštěvu určitě nestojí. A hlavně Rio není nejkrásnější město světa, ale spíše nejrámusivější a především nejdražší. Krásné na něm není vůbec nic, plánovala jsem týdenní pobyt, ale kvůli hrůze, špíně a hlavně všudypřítomnému hluku jsem po dvou dnech odjela.
08. 06. 2015, 15:20:20
Libor
Libor
Omlouvám se, ale Vy raději jeďte příště jen na Šumavu apod. Rio je z hlediska přírodních krás opravdu nejkrásnější město na světě. Dají se navštívit i zdarma některé krásné vyhlídky, např. sousední hora u Homole cukru Morro da Urca: http://riouncovered.com/morro-da-urca-hike/ nebo pěšky k soše Krista od jihu stezkou v džungli (1 místo je trochu náročnější) a zpět jinudy (po silnici) přes krásnou vyhlídku Mirante Dona Marta (vstupné je tam jen k soše, což není nutné, výhled - i když horší - je i o něco níže). Krásný výhled je také z nedalekého Parque Nacional da Tijuca (zdarma). Vstupné na Homoli cukru je za svezení moderní lanovkou, což je skoro všude drahé. Rio není určitě nejdražší město na světě (možná je nejdražší z těch pár měst, které jste navštívila). Tramvaj do Santa Terezy opravují a plánují otevřít koncem roku. Neobvyklé špíny jsem si tam nevšiml (a to sleduju) a pokud jde o hluk, záleží, kde bydlíte a kudy chodíte. Já jsem bydlel v klidné ulici pár bloků od pláže Copacabana a hluk cestou k pláži nebyl horší než u pražské magistrály, ale to byl jen kousek. Jinak jsem chodil většinou v přírodě, po pláži, podél Homole cukru, v botanické zahradě a tam byl všude klid. Plánoval jsem tam být 3 dny, ale nakonec 6 dní bylo nutné minimum.
08. 06. 2015, 19:07:59
Mili
Mili

Souhlasím s Veronikou, na světě je mnoho daleko krásnějších měst, než je Rio. Kdo cestoval např. v JV Asii, dá mi za pravdu. Rio je dosti přelidněné, je tam nepřehledná a někdy i nebezpečná autobusová doprava (nikde jinde na světě jsem neviděla za týden tolik nehod autobusů a minibusů), architektura žádná krása (klidně postaví mrakodrap vedle barokního divadla), obrovské vzdálenosti, když se chce člověk někam dostat. Těch pár "přírodních" zajímavostí jako je Corcovado a Homole je dneska už totálně obleženo turisty. Pokud jih Brazílie, tak radši mimo Rio, např. ve státech Paraná a Minas Gerais je to z mého pohledu mnohem zajímavější.

11. 02. 2016, 14:55:05
David
David

Žiju v Riu dva roky. Za tu dobu jsem na vlastní oči žádnou nehodu autobusu neviděl. Pár už jsem jich viděl shořelých, po demonstracích, to ano. Pravda, že občas se bojím, že nabouráme, ale nikdy se to nestalo :)Jo, Rio není žádný skanzen. Není pro toho, kdo fotí rád malované domečky hezky vedle sebe, není pro toho, kdo rád sedí večer s knížkou v parku, není pro ty, kdo rádi leží v klidu na pláži a jdou si zaplavat, nebo pro ty, kdo rádi fotí ulice bez lidí. Do Ria se jezdí kvůli atmosféře, zábavě, dobrodružství, pocitu nebezpečí, adrenalinu... Jen je třeba vydat se trochu dál než vyjet zubačkou na Krista (i když to taky stojí za to).

19. 05. 2016, 15:29:33
Mili
Mili

Souhlasím s Veronikou, na světě je mnoho daleko krásnějších měst, než je Rio. Kdo cestoval např. v JV Asii, dá mi za pravdu. Rio je dosti přelidněné, je tam nepřehledná a někdy i nebezpečná autobusová doprava (nikde jinde na světě jsem neviděla za týden tolik nehod autobusů a minibusů), architektura žádná krása (klidně postaví mrakodrap vedle barokního divadla), obrovské vzdálenosti, když se chce člověk někam dostat. Těch pár "přírodních" zajímavostí jako je Corcovado a Homole je dneska už totálně obleženo turisty. Pokud jih Brazílie, tak radši mimo Rio, např. ve státech Paraná a Minas Gerais je to z mého pohledu mnohem zajímavější.

11. 02. 2016, 14:55:17
Libor
Libor

To by mě zajímalo, které velkoměsto v JV Asii je krásnější než Rio a hlavně, které velkoměsto v JV Asii není přelidněné. Nehody jsem v Riu neviděl a nevím, co je tam na autobusové dopravě nepřehledné, když čtvrti zajímavé pro turisty jsou jedna za druhou podél pobřeží. Navíc můžeš jet metrem, které je naprosto přehledné. Kvůli architektuře se do Ria nejezdí (a s vyjímkou nějakých chrámů ani do JV Asie), na to je v Brazílii i jinde v Jižní Americe spousty jiných měst. Já jsem navštívil v Riu spousty krásné přírody bez uvozovek a bez turistů (včetně těch nejznámějších míst). Krása města se hodnotí spíše podle panoramatu hor, skal, zeleně, vodních ploch a pláží a v tomto na Rio snad žádné město na světě nemá.

Srovnávat město se státy nejde. To bys musela napsat, co konkrétně. Např. Iguazú, Ilha do Mel, Ouro Preto z těch uvedených států jsou krásné, ale nedá se to srovnávat s velkoměstem. Pak asi ještě pár dalších historických městeček a pár špatně dostupných NP (a dostupnost je dost důležitá, protože málokdo si půjčí auto). Jinak nevím, co by v těch státech bylo tak super, že by to stálo za návštěvu místo Ria.

11. 02. 2016, 16:12:21

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

"No risk, no game," aneb cestování asijskou veřejnou dopravou.