HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Brazílie


POSLEDNÍ DISKUSE

VIDEO: Karneval v Riu de Janeiru je jedna velká párty

VIDEO: Karneval v Riu de Janeiru je jedna velká párty

Můj karneval začal dost neštastně. Byl jsem u vodopádů Iguazu, kam mě přijel navštívit Honzík neboli Mori. Zašli sme na vodopády, kde nám zrovna hrozně pršelo a mně se podařilo propašovat na hostel tak, aby si mě nikdo nevšiml. Zatím vše vycházelo a já si říkal, mám to 1500 km, to dám stopem v klidu za 2 dny. No a to sem se mýlil, protože stopovat v Brazílii je něco hrozného.Lidé už si tady nevěří, spíš tupě věří všemu, co dávají v televizi (viz aktuální aféra s komáry). Vzdálenost co mi normálně trvá 2 dny mi trvala dny 4 a bylo to hodně náročné. Ale zase lidi co jsem si stopl byli naprosto užasní, i přes mou španělštino/portugalštinu mě pozvali k nim domů, uvařili, mohl jsem si dát sprchu a ráno mě hodili někam, kde jsem mohl pokračovat ve stopování.

Po náročných 4 dnech sem dorazil ke Gustavovi a Louise (couchsurfing) kteří mě přivítali dortem a doslova mě napumpovali informacemi o karnevalu i Riu de Janeiru jako takovém.

Vyrazili jsme do víru velkoměsta. Karneval je jedna velká párty na všech ulicích, lidi se převlíkají do kostýmů, na různých místech hraje jak živá muzika tak DJs nebo jen repráky. Vedro jak blázen a alkohol teče proudem. Všichni si to užívají a celé město tančí a zpívá.

Díky tomu, že jsem vyrazil s místními, jsem se dostal i na místa, kam turisti nechodí. Většinou jsme navštívili „malé“ koncerty kapel nebo jen speciální bloky. Samozřejmě jsme navštívili i tu turistickou část a to hlavní průvod v centru města a to byl asi ten největší zážitek.

Jak takový karneval vypadá můžete vidět v tomto videu, ale nedá se to popsat, to se musí zažít.

Slávek Král cestuje již 4 roky a zrovna teď je na své druhé cestě kolem světa. Chybí mu pouze dvě věci: peníze a strach. Sledujte jeho blog na Facebooku.

10.03.2016, Slávek Král


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je jeden velký risk. Tak se neboj riskovat a cestuj!

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ