HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Tanzánie


POSLEDNÍ DISKUSE

Bezpečnost a zdravíTak obrovská a pestrá země jako je Tanzánie má svá bezpečná (většina území) i nejistější místa. Pohraniční oblasti s Kongem, Burundi nebo i Mozambikem mohou být nestabilní. Během volební kampaně na Zanzibaru, který má separatistické tendence, se informujte o aktuální situaci.

Pouliční kriminalita existuje, ale ve většině míst se budete cítit bezpečně. Vždy se vyptejte místních, kam a kdy je bezpečné jít. Obzvláště v noci nechoďte nikam bez konzultace s místními nebo bez toho, abyste už opravdu dobře dokázali odhadnout místní poměry. Nepříjemné pocity (nebo něco horšího) můžete zažít večer ve starém Stone Townu na Zanzibaru, ve dne na pláži v Bagamoyu nebo i v noci v centru Dar es Salaamu. Riziko zvyšují: viditelné cennosti, osamocené ženy, opilost, toulání se v noci venku.

Doporučená očkování: žloutenka typu A, břišní tyfus, žlutá zimnice (ta je povinná a očkovací průkaz po vás mohou chtít při vstupu do země). Oblast s vysokým rizikem výskytu malárie.

Pokud budete potřebovat lékařskou péči, doporučuje se využít soukromou nemocnici Aga Khan v Dar es Salaamu. Státní zdravotnická zařízení mají nízkou úroveň.


01.01.2008, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jestliže neumíš, naučíme. Jestliže nemůžeš, pomůžeme ti. Jestliže nechceš, nepotřebujeme tě.
Sponzorováno