HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Tanzánie


POSLEDNÍ DISKUSE

DopravaVelký výběr autobusů na dálkové trasy, minibusy a sdílené taxíky na krátké trasy – to je tanzanská doprava v kostce. Kromě silniční dopravy existují v Tanzánii dvě železniční linky Dar es Salaam-Kigoma (u hranic s Burundi a Demokratickou republikou Kongo) a Dar es Salaam-Kapiri Mposhi (Zambie).

Z Tanzanie je možné se po zemi (v případě DR Kongo po vodě) dostat do všech sousedních zemí. Z bezpečnostních důvodů se však nedoporučuje cestovat po zemi do DR Kongo a Burundi nebo si aspoň předem vše dobře zjistěte.

Pozor: dálkové autobusy často vyjíždějí jen brzy ráno. Například z Dar es Salamu na západ země vyjíždí řada společností, prakticky všechny však ještě před rozedněním. Jízdenku si kupte vždy den předem.

Upozornění pro jízdu dálkovými autobusy: na 10 hodinách jízdy se mohou vyskytnout třeba jen 2 či 3 zastávky. Jedna na 5 minut na odskočení si na záchod do křoví. Druhá na oběd: budete na něj mít ale třeba jen 15 minut, takže je potřeba opravdu bleskově vyskočit z auta, objednat si jídlo, odskočit si na WC a už vás budou nahánět zpátky do autobusu.


27.06.2006, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Skôr ako sa začnete zaujímať o život na iných planétach. Zamyslite sa nad životom na tejto zemi!!!!!!
Sponzorováno