HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Kongo DR: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Kinshasa,  jezera Albertovo, Edwardovo, Kivu, Tanganyika a Mweru,  národní parky Parc National de Kahuzi-Biéga a Parc National des Virunga, pohoří Monts Mitumba a Ruwenzori.Cestopisy z Demokratické republiky Kongo

Na východě zemí prochází Velká příkopová propadlina, na které se vytvořila významná jezera Albertovo, Edwardovo, Kivu, Tanganyika a Mweru. Zde se nacházejí i dva národní parky, Parc National de Kahuzi-Biéga s populací nížinných goril a obrovský Parc National des Virunga s horskými gorilami a šimpanzi.

CONGO DR

Konžská demokratická republika (dříve Zair) je obrovská, ale chudá a roky konfliktů poznamenaná země. Rozkládá se na západě střední Afriky po obou stranách rovníku. Přístup k Atlantiku má pouze na 40 kilometrech pobřeží. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Konga DR.

 

Sirotčinec ASINO v Bukavu, KongoSirotčinec ASINO v Bukavu, Kongo

Mawaza, KongoMawaza, Kongo

Zástupy bezejmenných znásilněných, KongoZástupy bezejmenných znásilněných, Kongo

 


Zajímavosti v Demokratické republice Kongo

Krajina je utvářena především Konžskou pánví, která je obklopena na jihu a jihozápadě savanou pokrytými vyvýšenými planinami, na západě přechází v pahorkatinu a na východě v pohoří Monts Mitumba a Ruwenzori. Na severu se rozkládá nížina kolem řeky Kongo. Více než 60% státu je pokryto deštnými pralesy, což představuje asi polovinu zalesněné plochy Afriky. Hlavní město Kinshasa leží na řece Kongo přesně naproti hlavnímu městu Brazzaville v Konžské republice. Je sužováno vysokou kriminalitou. Většina obyvatel se věnuje zemědělství. Země má sice obrovské nerostné bohatství, není však zatím využito pro zvýšení blahobytu jejich obyvatel.

Další fotky z Demokratické republika Kongo si můžete prohlédnout v naší galerii.


10.12.2006, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Zážitky musí být intenzivní...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

Sponzorováno