Závod českého poháru v běhu do vrchu hostily v neděli 31.5. Židlochovice – vítězi Filip Záveský a Jana Kunčická

Závod českého poháru v běhu do vrchu hostily v neděli 31.5. Židlochovice – vítězi Filip Záveský a Jana Kunčická

Město Židlochovice, ležící na Jižní Moravě, se tuto neděli pyšnilo prvním ročníkem závodu Okolo Výhonu – běh nahoru a dolů. Závod byl zařazen do Českého poháru v běhu do vrchu 2015 a svou roli zvládl výborně.

Trasa závodu s převýšením 280m vedla na místní rozhlednu Výhon, což zajistilo rozmanitý terén i profil a zároveň poměřilo zkušenosti běžců. Hlavní závod měřil 5,6 km. Počáteční prudké stoupání k rozhledně otestovalo síly všech závodníků. Rozhlednu Výhon nebylo možné přehlédnout, závodníky po prvotním 1,8 km dlouhém stoupání čekala tři 900m kola okolo Výhonu a seběh do cíle.

Na startovní čáře se sešli vynikající běžci, jakou jsou Petr Pechek a Filip Záveský. Filip (ISCAREX Česká Třebová) ukázal, že běhat do vrchů doopravdy umí a doběhl si pro prvenství v čase 20:21. Druhé místo, za 20:40 obsadil loňský mistr České republiky v maratonu Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice). Bronz získal Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) v čase 21:56.

Nejlepší muži

Mezi ženami se o vítězce rozhodlo až na posledních 100 metrech, kde více sil našla Jana Kunčická (Blanenská desítka), a pro vítězství si doběhla v čase 26:01. Druhou pozici s časem 26:07 obsadila Jana Solánská (TJ Maratonstav Úpice). Bronz, za 26:40, vybojovala Jana Matyášová (Dolní Bobruč).

Horký nedělní den a čekání na vyhlášení výsledků pořadatelé závodníkům zpestřili prohlídkou vinných sklepů pod městskou radnicí. Zde si mohli zájemci zakoupit jak výborná místní vína, tak i vína rakouských sousedů.

Výsledky

Muži 5,6 km celkově

1. Filip Záveský

2. Petr Pechek

3. Pavel Dvořák

Ženy 5,6 km celkově

1. Jana Kunčická

2. Jana Solánská

3. Jana Matyášová

Kompletní výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: