HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ZÁVOD 360 challenge, závod, který prověřil více jak všestrannost

V sobotu 11. 4. 2015 se v Riegrových sadech, pod záštitou starostky městské části Prahy 2 Jany Černochové, uskutečnil první ročník běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla. Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit. 6 km běžce pekelně potrápilo.

6 km dlouhá trať byla rozdělena celkem do 3 kol, kde se vždy zdolávaly 4 stanoviště po dvou cvicích. Nejvíce účastníky potrápily kačáci do kopce a slibovaní humusáci, kterými se závod proslavil. Na programu dne byly celkem dva starty – dospělí a děti. Absolutní vítěz celého závodu Jiří Vacík pokořil trať s nejrychlejším časem 42:06 se slovy: ”Tak náročné jsem to opravdu nečekal.” Ani ženy se nenechaly zahambit a zlatá Kateřina Baleková doskákala do cíle s časem  52:36. Každý závodník, který závod dokončil, obdržel originální dřevěnou medaili z dílny Spaltoland od Tomáše Spálenského.

Doprovodný program byl bohatý

Pro diváky byla připravena řada exhibic a doprovodný program. Bylo možné zhlédnout exhibici boxerského klubu Palaestra pod vedením Jana Baloga, kde společně se svými svěřenci představil základní údery, nácviky akcí a blíže představil box a jeho pozadí. Po celý den byly k dispozici koloběžky od Fitkoloběh.  Na samotný konec celého dne měli diváci možnost vyburcovat borce ze Streetworkout Kladno na konstrukcích RVL13 a vidět tak nevšední show na hrazdách.

Po celý den závodu probíhala i charitativní výzva na podporu malého Míši z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu. Za poplatek 20 Kč překonávali účastníci stanoviště, kde po dobu 1 minuty měli udělat co největší počet opakování daných cviků – na stanovišti ARMY RUN to bylo obracení pneumatik a u SVVATu se bojovalo o co největší počet swingů s kettlebellem. Vítěz si tak zajistil večeři v Klubu cestovatelů nebo start na závodu ARMY RUN.

Těšte se na příští rok

Celá akce byla završena večer v pražském klubu Dejavu, kde závodníci zabojovali, tentokrát společně proti osudu na Noci na pomoc. Na charitativním večeru probíhala kromě tomboly i dražba Míšova trička s věnováním, kde se společnými silami vybralo celkem 26 614 Kč, které poputují na Míšův léčebný pobyt.

Už nyní organizátorky vybírají termín podzimního závodu, která přinese řadu změn a novinek. Tak co, půjdeš s námi do toho a ukážeš světu, že i Ty na to máš?