Zavítejte do Indonésie – země přírodních i kulturních zázraků, s veletrhem HOLIDAY WORLD 2019

Zavítejte do Indonésie – země přírodních i kulturních zázraků, s veletrhem HOLIDAY WORLD 2019

Partnerskou zemí letošního 28. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který proběhne v termínu 21. – 24. 2. 2019 na Výstavišti Praha – Holešovice, bude Indonésie.

Indonésie je země nekonečných rozmanitostí a velkolepých zázraků. Rozkládá se na území jihovýchodní Asie a Oceánie a tvoří ji více než 17 000 ostrovů, čímž se stává největším souostrovím světa. Tímto ale s výčtem jejích NEJ zdaleka nekončíme – čtvrtý nejlidnatější stát na světě, který je domovem více než 200 etnickým skupinám se zhruba 300 mluvenými jazyky, čítá více než čtvrt miliardy obyvatel. Zároveň je státem s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu.

Díky směsici tolika různých kultur, zvyků a tradic, fauny a flóry střetávajících se na jednom území každý ostrov Indonésie představuje naprosto svébytný a autentický vesmír s charakteristickou přírodní i kulturní scenérií – od zářivého turistického ráje Bali a Lomboku po tajemstvím zahalené kultury obyvatel Papui Nové Guinei.

Nesčetné indonéské zázraky se táhnou od vrcholků hor až po dna moří. Různorodá krajina Indonésie tvoří jedinečné přirozené prostředí pro mnoho druhů vzácných zvířat, za všechny jmenujme varana komodského, orangutana nebo rajku holohlavou.

Díky bohaté, po staletí datované, historii Indonésie také disponuje množstvím fascinujících architektonických památek – připomeňme buddhistický chrám Borobudur v Magelangu nebo chrámový komplex Prambanan, který je jedním z největších v jihovýchodní Asii.

V této neustále fascinující zemi si na své přijde opravdu každý.

Více informací o Indonésii naleznete na www.indonesia.travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: