Zastávka v Íránu

Zastávka v Íránu

Při prvních šesti návštěvách dostanete vždy jiný jídelní lístek s jinými pokrmy a nápoji … a ještě překvapení navíc. Při druhé návštěvě KARDAMON KLUBU (a při všech dalších) budete moci vyzkoušet některá jídla perské (íránské) kuchyně jako například:

Doporučené perské menu
persk___menu_web.jpg

Další perská jídla z naší nabídky

JEHNĚČÍ SE ZELENINOU V LIMETKOVÉM VÝVARU (Choreste sabzi) 139,–
Kousky jehněčího masa ve vývaru s limetkou, domácí recept našeho íránského kuchaře / Pieces of lamb cooked with dried lime, formula of our Persian cook

KUBIDE KEBAB159,–
Špíz z mletého jehněčího masa s cibulí, kurkumou a špetkou pepře, klasický íránský kebab / Minced lamb with onion, turmeric and pepper, traditional Iranian kebab

JEHNĚČÍ KEBAB195,–
Jehněčí špíz s rajčaty a cibulí / Lamb with tomatoes and onion grilled on skewer

TEHERÁNSKÁ RÝŽE119,–
Rýže basmati s rajčaty, cibulí, kurkumou a kousky jehněčího masa / Basmati rice with tomatoes, onions, turmeric and small lamb pieces

KEBAB V ŠAFRÁNOVÉ MARINÁDĚ (Kebab bargh)179,-
Grilované kousky kuřecího masa v marinádě z šafránu, cibule, pepře, česneku a olivového oleje. / Grilled chicken cubes marinated in saffron, olive oil, onions, pepper and garlic.

KEBAB V OŘECHOVÉPASTĚ (Kebab torsh)195,-
Kousky lahodného jehněčího grilované v pastě z vlašských ořechů, sirupu z granátových jablek, petržele a česneku. / Lamb kebab in a paste from walnuts, pomegranate juice, parsley and garlic.

kebab_torsh.jpg

KEBABSULTÁN (perská VARIACE) 279,–
Kuřecí kebab v šafránové marinádě a jehněčí kebab v ořechové pastě, dvě speciality íránské kuchyně. /
Chicken kebab in saffron marinade and lamb kebab in walnut paste.

ESTRAGONOVÁRÝŽE39,–
Rýže basmati v íránském stylu s estragonem /Basmati rice Iranian style with estragon

DATLOVÉ TAŠTIČKY / DATES-FILLED PASTRY 59,–
Taštičky se sladkou náplní podle tajného receptu s datlovým základem. Podle legendy první jídlo, které připravila Eva Adamovi. 2 ks. / Pastry with sweet filling according to secret recept based on dates. Legend says this is the first meal prepared by Eve to Adam. 2 pcs.

3711556705_7f3b0970fc_b_1.jpg

Zkušenosti čtenářů

Hanka

Dobrý den,

opravdu jsem si v Íránu zamilovala fesenjun, nepřemýšlíte, že byste tuto delikatesu také zařadili do jídelníčku?

Zdraví,

Hanka

Mirek

Dobrý den, v Iránu jsem strávil jeden rok svého života. V Tabrizu. Dodnes nezapomenu na úžasnou chuť šašliků s rýží a kebabů s rajskými jablíčky zabalené v lavaši zdejších čajoven. Bylo mi tenkrát 10 let, ale i po téměř 40 ti letech nemohu zapomenout. Předpokládám, že tato jídla nabízíte také. Rád bych v tom případě porovnal menu vaší restaurace s jídly, jak si je pamatuji.
Valcek Miroslav

David G
Mirek:

Hezký den,
fesenjun máme v plánu, i když zatím na jídelníčku není.

Kebabů máme samozřejmě několik různých druhů – od klasických až po speciality v ořechové pastě nebo v šafránové marinádě.

Přijďte vyzkoušet 🙂

David Gladiš

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: