HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Základní kurz pohybu po ledovci s výstupem na Dachstein

Základní kurz pohybu po ledovci s výstupem na Dachstein

12. – 14.9.2014 Naučte se základy pohybu na ledovci v malé skupince lidí pod vedením zkušených instruktorů a „vyšlápnětě si“ na Dachstein. Akce určena členům Klubu hedvábná stezka – staňte se naším členem a vyražte s námi.

Program

1. den: ČR – Simonyhütte

Brzký ranní odjezd z Brna do Hallstattu (UNESCO, 530 m). Celodenní výstup údolím Echerntal k horské chatě Simonyhütte (2 205 m), kde se na dvě noci ubytujeme.  V úvodu akce jsou účastníci zaškoleni v používání horolezeckých úvazků, pohybu na ledovci, chůzi s mačkami a práci s cepínem.

2. den: vrchol Hoher Dachstein

Už nalehko vyrazíme brzo ráno po ledovci a zajištěné cestě na vrchol Hoher Dachstein (2 995 m), sestoupíme zpět na chatu a pokud počasí a hlavně čas dovolí, vyzkoušíme si ještě krátkou zajištěnou cestu Schöberl Klettersteig (B-C), vedoucí na blízký vrchol Schöberl (2 426 m).

3. den: Hallstatt

Z chaty sestoupíme zpět kolem vodopádů do Hallstattu, kde si ještě prohlédneme velmi malebné historické centrum městečka.  Za vynaloženou námahu se můžeme odměnit vynikající kávou a Sachr dortem v kavárně na břehu jezera. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v brzkých ranních hodinách z Brna ( dle dohody a počtu účastníku lze případně České Budějovice / Praha), předpokládaný návrat zpět do Brna je v neděli kolem 22 hod.

Nástupní místa: Brno ( dle dohody a počtu účastníku lze případně České Budějovice / Praha)

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Alpenverein. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit

Strava není v ceně akce zahrnuta. Na chatě je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně cca 12 €, polopenze 30 €). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.

Výstup na vrchol Dachsteinu je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 3 000 m.

Cena: 3500 Kč

Cena zahrnuje: dopravu Brno –Hallstatt – Brno, ubytování,  zkušené lektory, výukové materiály, certifikát o absolvování kurzu

Akce je určena pro členy Klubu Hedvábná stezka, cena je součtem nákladů na akci.

Na akci se lze přihlásit na emailu pavel.pichler@hedvabnastezka.cz, předmět zprávy Dachstein a to do 1.9.2014, omezený počet sedmi míst

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: