Zajímavý cestovatelský dárek? Svíčky ze Svazijska, o které tento týden soutěžíme!

Zajímavý cestovatelský dárek? Svíčky ze Svazijska, o které tento týden soutěžíme!

Více svíček na www.africkesvicky.cz.

„Swazi Candles“ jsou unikátní ručně vyráběné svíčky ve Svazijském království v jihovýchodní Africe. K jejich výrobě je využívaná prastará technika „millefiore„, která pochází z dob dávné Alexandrie. Technika byla zdokonalena ve sklářských městech v Muranu a Benátkách, kde se věhlasné skleněné korále staly velmi žádoucím a hodnotným obchodním artiklem.

V dnešní době je tato technika používána i při výrobě svazijských svíček. Namísto skla ale zkušení pracovníci ze Svazijska lisují do specifického motivu více vrstev vosku. V konečně fázi tak vznikají unikátní barevné vzory z vysoce kvalitního parafinu. Tato vrstva vosku vytváří vnější schránku/obal svíčky a i při samotném zapálení svíčky je velmi odolná vůči roztavení. Celý postup můžete sledovat v následujícím videu:

https://www.youtube.com/watch?v=iH-kxZFDBVA

Ručně vyráběné svíčky splňují veškeré standardy Fair Trade produktů. Jejich výrobou je podporováno tradiční umění a rozvoj místních komunit, i proto jsou svíčky ideálním dárkem pro cestovatele i necestovatele. Koupit si je můžete v e-shopu na www.africkesvicky.cz, kde také najdete prodejní místa v kamenných obchodech.

Africké svíčky

Výherci svíček

d.valverde(@)centrum.cz

mlynarikova.zdenka(@)gmail.com

eli.cerna(@)gmail.com

Výherce oslovíme emailem. Výhry nezasíláme, výherce si cenu převezme v Klubu cestovatelů v Praze nebo v Brně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: