Za japonskou kulturou na zlínský festival Culturea

Za japonskou kulturou na zlínský festival Culturea

Země vycházejícího slunce, Japonsko, se na 24. a 25. dubna přenese na zlínský festival Culturea. Milovníky cizokrajné kuchyně jistě nadchne Japonský live cooking, při kterém špičkový šéfkuchař Marek Svoboda připraví pochoutky jako Nabeyaki Udon, Tori no kara-age či Yaki Sokuseki.

Jedním z bodů, kterými se definuje kultura určité země, je písmo a jazyk. Za jeden den se sice nestanete mistry v japonštině, ale jistě poučný pro vás bude workshop tradiční kaligrafie s paní Yuko, lektorkou jazykové školy Light Point.

Pokud však toužíte spíše po něčem vzrušujícím, celé odpoledne budete moci odhodit všechny zábrany jako Japonci po stresující práci a odpočinout si na Gamestage s Nintendo hrami či si zaskotačit na tanečních podložkách DDR. Pro dobrou náladu zde po celou dobu budou čajoví mistři z Dobré Čajovny ve Zlíně a kdykoliv rádi nabídnou osvěžující japonský zelený teé, který je sám o sobě znakem země vycházejícího slunce. A až slunce zapadne, pro každého, kdo má rád skvělou zábavu, je v klubu Blok 12 připravena jedinečná Karaoke party, na kterou v Tokiu nedají dopustit.

Festival Culturea vám chce každý rok představit několik zemí a kultur. Podpořit vzájemné poznávání. Vzbudit ve vás touhu po cestování nebo zpestřit šedý den. Festival jenový a originální. Spojuje v sobě vzdělání a zábavu. Tentokrát se zaměří na Japonsko a Itálie. Festival proběhne 24. – 25. dubna ve Zlíně. Více najdete na www.culturea.cz nebo na www.facebook.com/culturea.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: