HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Z Alp až k Jadranu po Alpe-Adria Trailu

Z Alp až k Jadranu po Alpe-Adria Trailu

Láká vás neobvyklé dobrodružství? Vydejte se na alpsko-jadranskou stezku, která začíná pod Großglocknerem a vede až Jaderskému moři.

V Korutanech v údolí pod Großglocknerem začíná dálková alpsko-jadranská stezka (Alpe-Adria Trail), protínající Rakousko, Itálii a Slovinsko. Trasa dlouhá 750 km se dá ujít během asi šesti týdnů, vyzkoušet si ale můžete i jen pár etap. Z národního parku Vysoké Taury míří stezka na jih přes pohoří Nockberge, jezernatou krajinu Korutan a přes Karavanky, triglavský národní park, po vinicích v oblasti obce Collio až do přístavního městečka Muggia nedaleko italského Terstu. Po cestě si kromě krás zdejší přírody vychutnáte i kulinářské dobroty místní kuchyně.

Ve Slovinsku stezka pokračuje malebným údolím řeky Soča, napříč národním parkem Triglav, v itálii potom přes historické mesto Cividale del Friuli zapsané na seznamu UNESCO, malebné městečko Cormons až do přístavního města Muggia.

Podrobný rozpis etap, brožurky ke stažení zdarma, možnosti ubytování nebo nabídky zajištění transportu zavazadel najdete na webu alpe-adria-trail.com

Zkušenosti čtenářů

Eva V.

Kdo chce jit? Who wants to go?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí