HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Yeshi Tuhden: Co v sobě skrývá MANDALA?

Yeshi Tuhden: Co v sobě skrývá MANDALA?

Yeshi pořádá přednášky o současném Tibetu, tibetské kultuře, kaligrafické a jiné workshopy pro školy i širokou veřejnost. S ním proniknete do tajů malování buddhistických thanek a mandal.

Na workshopu mandal vám odhalíme, co se skrývá za barevným kruhem mandaly, co tvoří jeho harmonii, jaké jsou symboly mandaly.

Přestože mandalu může malovat kdokoli, není to cesta pro všechny. My si vyzkoušíme, jak je náročné vytvořit mandalu z obarveného pískurýžové mouky či jiného sypkého materiálu.

Obsahem workshopu:

  • Kulturní význam
  • Symbol mandaly
  • Druhy mandal
  • Kdo může malovat mandalu
  • Jak tvořit mandalu

Yeshi Tuhden

Yeshi Tuhden

Pochází z tradiční tibetské zemědělské rodiny, ale měl možnost vystudovat ekonomiku na vysoké škole v čínském Pekingu. Po studijích se vrátil domů, kde se věnuje hospodaření s rodinou. Příležitostně jezdí do Česka, kde pořádá přednášky o současném Tibetu, tibetské kultuře a kaligrafické a jiné workshopy pro školy i širokou veřejnost.

Tomáš Beránek

RNDr. Tomáš Beránek, CSc.

Vzděláním kartograf, živí se jako odborník na geografické názvosloví. Velmi rád cestuje a Nepál navštívil již nesčetněkrát a má rád tamní krajinu a úžasné lidičky. Jezdí i do jiných zemí Asie a Afriky. Na svých cestách fotografuje, publikuje své zážitky a vypráví o nich na přednáškách s diashow. Zajímá ho vysokohorská turistika, příroda, buddhismus, práce s dětmi.

Řídí se mottem: Dělat můžeš všechno, čím neubližuješ ostatním živým bytostem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: