YARDA GRUSS: Zúčastněte se podzimní peruánské expedice PeruInca 2012.

YARDA GRUSS: Zúčastněte se podzimní peruánské expedice PeruInca 2012.

YARDA GRUSS: Zúčastněte se jarní peruánské expedice PeruInca 2013.

V dubnu tohoto roku připravuje Yarda Gruss expedici PeruInca 2013, která je otevřená pro každého, kdo chce poznat Peru trochu jinak. Navštívíme místa známa i méně známá, ale o to zajímavější. Například indianskou vesnice San Pedro, pacifické pobřeží, poušť s petroglyfy. V Colca Cañonu vás zavedu na nádherného předinského města UYU UYU. Podíváme se i na jezero Titicaca nebo na Machu Picchu. Závěrem navštívíme oblast středních And, které se říká Marcahuasi.

Termín: Přesný termín upřesníme podle počtu zájemců. Předběžně se ale jedná o druhou polovinu dubna.

Program:

1 den: Přivítání na letišti v Limě česky mluvícím průvodcem, ubytováni v hostelu

2 den: Letecké cesta do Iquitos – města v džungli. Projedeme se na tříkolkách, seznámíme se s místní florou a faunou a poznáme místní indiány.

3 den: Pokloníme se duchu džungle –  700 let starému ohromnému stromu Lupuna. Předvedu vám, jak se stravovat a přežít v džungli pomoci místních plodin. Ve zbytku dne navštívíme indiánskou školu, budeme pozorovat zvířata (opice, piraňě, kajmany či jaguára). Večer nás čeká šamanský rituál.

4 den: Motorovou kánoí se dostaneme až k soutoku Amazonky a Nanay, kde se dají pozorovat růžoví delfíni. V iquiteňském přístavu si prohlédneme místní památky (např. „Casa De Fierro“ vytvořenou Eiffelem) či chudinskou čtvrť Belen s klasickým tržištěm.

5 den: Lodí do přístavu a místní dopravou do státní přírodovědné stanice, kde spatříme kapustňáky. Pěšky se pak dostaneme do rezervace Quitacocha, kde budeme pozorovat zvířata, která s připravují na vypuštění do volné přírody (třeba jaguáři).

6 den: Letecky se dostaneme do Arequipy. Prohlédneme si krásné město a večer s místními obyvateli budeme grilovat.

7 den: Odjezd do pouště na petroglyfy vytvořené kulturou Wari a staré až 1200 let. Návštěva místní výrobny vína a pisca. Večer i noc strávíme v poušti San Camilo, kde možná spatříme i ufo…

8 den: Výlet k Pacifiku a pozorování lvounů, tučňáků Humboldt, kondorů krocanovitých, pelikánů, mořské vydry a stovek ptáků. Zájemci mohou i rybařit.

9 den: Pampa Cañahuas s divokými lamami Vicuña  a trek v druhém nejhlubším kaňonu světa Colca. K předinskému městu UYU UYU. A možná spatříme i kondora. Relaxovat budeme v horském městečku Chivay, kde jsou i termální lázně.

10 den: Přes náhorní plošinu Altiplanopojedeme ke břehu jezera Titicaca, po cestě se zastavíme v sedle 4910 m n. m. a zájemci si budou moci vyběhnou na „Lysou Horu u Chivay“ která má výšku 5006 m n. m. Spatříme i jezera Lagunillas s plameňáky. A noc v Punu můžeme prožít na indiánské diskotéce.

11 den: Půldenní výlet po jezeře na plovocí ostrovy Los Uros, kde žijí indiáni Aymara. Odpoledne výstup k soše velkého Inky a prohlídka Puna. Přejezd do Cusca

12 den: Podorbní prohlídka Cusca –  Templo de La Luna, brána do jiného světa Quenco, Cristo blanco a vojenská pevnost Sacsayhuama. Přejezd do vesnice Machu picchu.

13 den: Machu picchu  – ekobusem nebo pěšky, prohlídka a možnost výletu na Waynapicchu. Večer návrat do Cusca.

14 den: Přelet z Cusca do Limy, a pak cesta do horské vesnice San Pedro de Casta (3100 m n. m.)

15 den: Tří hodinový pochod k Marcahuasi – Stone Forest plný velkých kamenných obličejů, zvířat či kamenné Noemovy archy. Večer pak návrat do Limy.

16 den: Odlet do Evropy nebo pokračování do nebo pokračování do Trujilla a údolí pyramid v Tucume..

Co je v ceně: ubytování v hostelech, lodgi, hotelech, pozemní doprava – privátní mikrobusy, lůžkový autobus, lodě, 11 krát  snídaně, šestý den grilovačka v Arequipe, průvodce v čestině po celou dobu expedice, expediční tričko

Co není v ceně: letenka z Evropy, letenka Lima – Iquitos zpět (cca 140 USD), Lima – Arequipa (cca 120 USD), Cusco – Lima (cca 140 USD), vstupy celkem 200 USD, vlak na a z Machupicchu (69 USD)

CENA za tuto expedici je 1499 USD. Objednávat můžete na stránkách Yardy Grusse či u něj na mailu [email protected].

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: