HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Výstava stanů 2021

Výstava stanů 2021

Ačkoli byla situace velmi nejistá, v areálu PVA EXPO Praha Letňany proběhl již 24. ročník Výstavy stanů a vybavení do přírody.

Za normálních okolností bychom psali v reportáž v přítomném čase a lákali vás na Výstavu, kterou můžete navštívit až do 22. srpna. Bohužel ale došlo ve výstavní hale v pátek 1. 7. 2021 k požáru, při kterém shořelo veškeré zboží i vnitřní vybavení. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Pojďte se s námi ohlédnout za tím, jak výstava, která začala již 28. května, probíhala a jaké vychytávky bylo možné si prohlédnout, vyzkoušet, porovnat a odnést rovnou domů.


Chcete-li organizátory výstavy podpořit, nejlepší cestou je nákup na e-shopu www.4camping.cz, který je dál v plném provozu.

Na jediné akci svého druhu ve středí Evropě, která nabízí největší nabídku sortimentu pro outdoorové aktivity, turistiku a cestování, kempování, ale i sport a volný čas, jsme nemohli chybět. O její oblibě a úspěchu svědčí právě fakt, že příští rok oslaví již čtvrtstoletí! My si ji každoročně nemůžeme nechat ujít, stejně jako další tisíce návštěvníků a (nejen) outdoorových nadšenců. Letos se návštěvníkům představilo na 310 outdoorových značek, a to jak českých, tak zahraničních, jako např. Adidas, Coleman, Columbia, Deuter, Direct Alpine, Fjällräven, GSI, Garmont, Goal Zero, Hannah, Husky, Icebreaker, La Sportiva, Leatherman, Leki, Loap, Lowa, Mammut, Merrell, Mountain Equipment, Osprey, Outwell, Pinguin, Petzl, Salewa, Salomon, Sir Joseph, The North Face, Thule, Under Armour, Warmpeace a mnoho dalších.

Celá výstava byla rozdělena do dvou sekcí. V první si návštěvníci mohli prohlédnout vybavení, a to jak oblečení a obuv, tak batohy, karimatky a spacáky, vařiče, vybavení pro sport, ale i nejrůznější vychytávky pro dálkové treky, potravinové doplňky, jednorázové grily, kempingový nábytek i vybavení pro cestování obytným vozem. Nechybělo ani vybavení pro děti. Zajímavá byla také sekce s nabídkou vybavení pro lezce, vodáky, běžce i cyklisty. Letošní novinkou byla nabídka vybavení pro bikepacking, tedy spojení cyklistiky a minimalistického kempování. Zaujala nás také výbava pro extrémní treky a expedice.

Zaujalo nás:

  • Rychleschnoucí ručník, který neváží skoro nic a smotáte ho do dlaně.
  • Cestovní „skleničky“ na víno.
  • Lehoučký jednorázový gril z bambusu, na kterém můžete grilovat až 60 minut a je biologicky rozložitelný.
  • Kempingová nafukovací sedací souprava, která vypadá úplně jako opravdová sedací souprava a úžasně pohodlná.
  • Lehoučké cestovní hrnky, které vypadají jako keramické.
  • Hamaky.
  • Skládací kempingová křesla, která jsou tak designově vyvedená, že by neudělala ostudu ani v obýváku.
  • Pohorky.
  • Funkční ponožky.

Druhá sekce výstavy byla kompletně věnována stanům. Postaveno jich bylo více než 320 a prohlédnout jste si je mohli zvenku i zevnitř. Od stanů pro dva až po stany pro početné rodiny, stany s jednou „místností“ i stany s předsíní, obývákem, kuchyňkou a ložnicí.

Vystavených bylo přes 320 stanů.

Na výstavě byl po celou dobu k dispozici vyškolený personál, který byl připraven vám v případě potřeby odborně poradit a zodpovědět všechny otázky. Nebylo nutné nikoho složitě hledat, někdo se objevil vždy, když ho člověk potřeboval.

Po tom, co jste si prolezli stany, na karimatce si dali šlofíka, porovnali, jaký spacák pro vás bude ten pravá a prošli se ve vašich vyvolených pohorkách… jednoduše poté, co jste vyzkoušeli a porovnali produkty a vybavení, rovnou jste je mohli na výstavě zakoupit. Po celém areálu bylo několik pokladen, netvořily se tedy žádné fronty a všechno probíhalo v klidné a pohodové atmosféře.

Těšíme se na další ročník a posíláme pořadatelům hodně síly!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: