Vyšlo nové číslo časopisu Svět outdooru. Tentokrát se zaměřuje na ferraty!

Vyšlo nové číslo časopisu Svět outdooru. Tentokrát se zaměřuje na ferraty!

Neláká vás podívat se ze zajištené horské cesty ho hloubky pod sebou, i když nepatříte mezi horolezce? Ochutnávku alpských, světových a dokonce i malých ale našich českých ferat nabízí nové číslo tištěného magazínu Svět outdooru.

U článků k tématu ferat nazvaném Uprostřed vertikály se rozhodně nudit nebudete. A kdo exponované zajištěné cesty moc nemusí, může si s Radkem Jarošem zatrénovat na K2, přečíst si rozhovor s horolezcem Pavlem Vrtíkem, vydat se s kajakem do pralesa na Borneu nebo vyšlápnout na kole do nejvyššího silničního sedla.

Magazín Svět outdooru vychází opět v nákladu 15 000 ks a aktuální druhé číslo znovu překonalo dosavadní maximum, když se jeho rozsah dostal na 80 stran. Magazín je právě rozesílán do outdoorových obchodů i na další distribuční místa a koncem týdne bude k dispozici zcela zdarma k volnému odběru.

STÁHNOUT ELEKTRONICKOU VERZI SVĚTA OUTDOORU ZDE

Outdoorové vybavení

Z článků o vybavení doporučujeme přehled trendů a možností pro výběr čelovek v textu Co umí čelovka nebo stručný popis vývoje satelitních navigačních systémů GPS má konkurenci pro zájemce o techniku. V rámci tématických článků komentujeme bouřlivé události kolem jištění na feratách v textu Bitva o feratové sety. Pravidelné krátké recenze vybavení nabízejí redakční pohled na novinky na outdoorovém trhu.

Téma: Uprostřed vertikály

Tematické zaměření květnového čísla představuje několik článků o feratách. Určitě zaujmou konkrétní inspirace jako např. nejdelší ferata ve Švýcarsku nebo nejvýše položená ferata na světě. Přehled o možnostech a nabídce ferat v Alpách si uděláte v článku Jiný kraj jiný mrav, dozvíte se o dalších možnostech v článku Svět plný ferat a konečně se podíváte i na skromnější domácí nabídku v článku Malé, ale naše.

Expedice a osobnosti

Z nedávných expedic představujeme už zmíněné putování Jakuba Šedivého s kajakem k peřejím v pralese Kalimantanu v článku Vodáckým rájem a peklem. Naopak o připravované podzimní slovenské expedici je rozhovor Slyžování Dhaulágirí, ve kterém slovenský skialpinista Miroslav Peťo představuje plány na lyžařský sjezd této osmitisícovky. Ve třech rozhovorech představujeme tentokrát zaměření hodně odlišné horolezecké osobnosti, Pavla Vrtíka, který dává přednost zimnímu lezení, Libora Uhera, který přiblíží plán na dosažení Broad Peaku, a konečně Tomáše Sobotku, který má „na svědomí“ mnoho nových cest v pískovcích Labského údolí.

Cesty, běhání a trénink a příprava

Mezi hodně čtené články se určitě zařadí už v úvodu zmiňovaný rozhovor s Radkem Jarošem o jeho přípravě na další expedici v článku K2 se neptá. Půjde o mediálně sledovaný výstup na tuto osmitisícovku, která českému horolezci jako poslední chybí k dovršení Koruny Himálaje. Nebezpečí výškové nemoci se podrobně věnuje článek Bojte se, ne však příliš.

O rubrice o běhání Pavel Paloncý přibližuje v článku Závod protikladů běh na 120 km na Kanárských ostrovech. V dalších článcích, které můžete zároveň vzít jako tipy na své cesty, si vyzkoušíte canyoning ve slovinském Bovci, ve už zmíněném cyklotipu si vyšlápnete na nejvyšší silniční sedlo v Ladaku a zažijete atraktivní vodáckou prohlídku Benátek z paluby vlastního paddleboardu (SUP)v článku Exoti v Benátkách.

Jak získat magazín Svět outdooru 2/2014?

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst. K dostání na uvedených místech by Svět outdooru měl být (v závislosti na rychlosti pošty) koncem tohoto týdne. Magazín dostává poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 200 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů.

Jak dostávat magazín pravidelně?

Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněnímjednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, na mailové adrese redakce je možné domluvit zařazení mezi distribuční místa. Na této adrese lze také najít obchod či jiné místo, kde bude Svět outdooru v nejbližších dnech k dispozici.

Magazín Svět outdooru je zdarma a rozesíláme ho odborníkům a registrovaným příznivcům aktivního přístupu k outdooru. Informace a zkušenosti nejen o vybavení v něm najdou všichni, kdo se vydávají na cesty, túry, treky, dálkové terénní běhy, na vodu, na kolo a na zajímavé akce a expedice.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: