Výlet do Turecka aneb jak jsem vyměnila stan za pětihvězdičkový hotel

Výlet do Turecka aneb jak jsem vyměnila stan za pětihvězdičkový hotel

Miluju svobodu, miluju solocestování, miluju adrenalin a miluju dobrodružství. A tak jsem vyrazila do Turecka, na zájezd all-inclusive.

Snad všechny mé cesty se zakládají na tom, že nevím, kam přesně jedu a jak dlouho tam budu. Ale protože zkusit se má všechno, rozhodla jsem se pro něco naprosto odlišného. Zájezd all-inclusive do Turecka s cestovní kanceláří.

Výlet lodí po Green lake, TureckoVýlet lodí po Green lake, Turecko

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Po delší době v zahraničí jsem se vrátila zpět do České republiky, ale už po pár týdnech jsem začala plánovat další cesty. Nikdy jsem nebyla zájezdový typ. Organizované pobyty u moře mi byly cizí a all-inclusive stravování jsem se dokonce i bála – všichni víme, jak takové dovolené dopadají.

Ale změna je život a zkusit se má všechno, nebo ne? Rozhodla jsem se tedy vyrazit do Turecka. Na internetu se nabízí pobyty za skvělé ceny a odpočinout si u moře přece nemusí být tak úplně špatné.

Let z Prahy do Antalye trval necelé tři hodiny. Nasnídala jsem se doma a oběd jsem si vychutnala už na pláži u moře, s koktejlem v ruce. To opravdu není zlé.

export_hs_gallery

Antalya je nejen rezortová oblast, ale najdete tu i krásné hory a dlouhé písčité pláže. Můžete vyrazit na kola nebo treky do hor, popřípadě si zajezdit na raftu či zalézt na skalách v oblasti Olympos. Pro milovníky historie je zajímavé město Side se starými římskými rozvalinami.

Sezóna v Antalyi začíná v květnu a trvá až do října. Počasí je více méně stabilní po celou sezónu – slunečno a teplé moře. V zimě je možné si dopoledne zalyžovat v nedalekém středisku a odpoledne si zaplavat v moři.

Aktivity, wellness a poznávání okolí

Zavítala jsem do pětihvězdičkového rezortu u pláže. Po celý den a noc jsem měla k dispozici kvalitní jídlo, takže pocit hladu jsem za celý pobyt nepocítila. V nabídce byly i čerstvé saláty, lehká jídla a bio koutek s potravinami ze soukromých hotelových farem. K dispozici byl jeden nonstop bar a tématicky zaměřené restaurace a bary v různých částech rezortu.

I animační programy už nejsou, co bývaly. Nikdo Vás nenutí účastnit se vodního aerobiku a posléze se držet se sousedy za ruce a zpívat „we are the champions“. Namísto toho jsem si zkusila vodní lyžování, windsurfing, plachtění a dokonce i výlet lodí se šnorchlováním.

Na své si tu přijde skutečně každý – nabídka obsahuje nejen vodní aktivity, ale i různé druhy cvičení včetně akrobacie, golfu, tenisu, badmintonu, beach volejbalu, střelby z luku a dalšího. Nejlepší na tom je, že všechno bylo v ceně pobytu, takže jsem na místě neutratila ani korunu. Oproti Chorvatsku nebo Řecku jsou lehátka na plážích zdarma, stejně jako internet, který většinou dosahuje po celém rezortu, dokonce až k moři.

V rezortech se nacházelo málo lidí – obsazenost přibližně třetinová. Bylo příjemné se ráno probudit v klimatizované místnosti a jít si zaběhat na prázdnou pláž nebo si zaplavat sama v bazénu. Užívala jsem si, že si mohu dojít na snídani, kterou pro mě připravil někdo jiný.

Pro rodiny byly k dispozici kids kluby, kde si děti hrají pod dohledem hotelového personálu, zatímco rodiče mohou vyrazit do hor nebo do baru. V rezortech najdete místa vyhrazená pro děti, stejně jako místa, kam děti nesmějí.

export_hs_gallery

Neckermann CKTýdenní last minute dovolená v pětihvězdičkovém rezortu s all-inclusive Vás od CK Neckermann vyjde přibližně na 15 000 Kč. Pokud Vám 5 hvězd přijde jako zbytečný luxus, nabízí se i velký počet 4 hvězdičkových rezortů. Zájezdy se vším všudy zakoupíte už od 11 000 Kč za týden. Tento rok se dovolené v Turecku nabízejí v nejlepším poměru mezi historicky nejnižší cenou a špičkovou kvalitou, která se v jiných zemích ve stejné cenové hladině, jen těžko hledá.

Pokud Vám není sympatická představa být celý den zavření v rezortu, vyrazte do města nebo do tureckých lázní hamam, kde Vás vymydlí, namasírují, a například ve Wellnessu Keyf si můžete užít i peeling mořskou solí a bahenní zábaly.

Podle toho, kde bydlíte, se do měst dostanete pěšky, autobusem či taxíkem. Pak už je na vás, jestli vyzkoušíte lokální bistro, zavítáte do nějakého obchůdku nebo se jen projdete a popovídáte si s místními. Jednoduše tak můžete spojit nezávislé a organizované cestování a užít si to nejlepší z obojího.

Celkový dojem

Zájezd je ideální nejen pro lidi, kteří si chtějí užít dovolenou v rezortu nebo se sami do zahraničí bojí, ale i pro cestovatele, kteří si rádi odpočinou. Stejně tak si pobyt mohou užít rodiny s dětmi a singles.

Ačkoli se normálně rezortům vyhýbám velkým obloukem, musím říct, že i taková dovolená má něco do sebe. Užila jsem si komfort, který pobyty přináší. Od vyzvednutí na letišti a přepravy do hotelu, přes to, že nemusím každé ráno hledat místo, kde mi uvaří a smlouvat o ceně. Dokonce ani animační programy mi už nenahání takovou hrůzu jako dřív a jejich nabídka je atraktivní i pro sportovce a vyznavače outdoorových aktivit. Luxusní jídlo a koktejly na pláži byly bonusem, na který jsem si velmi rychle zvykla.

Spojte aktivní odpočinek s relaxací a vyrazte do prázdného Turecka. Třeba budete mile překvapeni.

export_hs_gallery
Autorka Martina Labohá je nadšená cestovatelka a sportovkyně. Strávila tři roky na Cestě po Asii a Oceánii. Než odjela, vystudovala obory Management cestovního ruchu a Tělesnou výchovu a sport. Volný čas nejraději tráví na horách a v dobrých restauracích.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí