Vydejte se do Íránu s CK HAMIDI

Vydejte se do Íránu s CK HAMIDI

Írán patří mezi země s nejhorším mediálním obrazem a zároveň se řadí mezi destinace, které zkušení cestovatelé považují za jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších na světě. Pro jedny je to místo koncentrovaného zla a pro druhé země přátelských a pohostinných obyvatel s otevřenou náručí, plná historických, přírodních a kulturních skvostů. Já se řadím jednoznačně do té druhé skupiny a jsem si jistý, že každý, kdo Írán navštíví, se do tohoto tábora s radostí přidá.

CK HAMIDI máme proto obrovskou radost, že Írán poprvé od propuknutí pandemie Covid-19 otevřel své hranice turistům. Stačí být naočkovaný a absolvovat PCR test před odletem. To už dnes snad nikoho neodradí. V Íránu spolupracujeme se skvělým místním průvodcem Mansourem, který má slabost pro méně navštěvovaná místa a autentické zážitky.

Pořádáme dva typy zájezdů: Delší 18 denní okruh s turistikou v krásné provincii Gílán a návštěvou všech nejhezčích míst Íránu a kratší 14 denní zájezd To nejlepší z Íránu. Navštívíme ty největší skvosty tajuplné Perské říše jako nádherná města Isfahán, Kašán, Yazd a Širaz. Prozkoumáme velkolepou starověkou Persepolis. Vydáme se ale i do pouště, hor a vesniček, třeba abychom přespali v jeskynních domech staré vesničky Meymand dosud obývané polokočovnými nomády nebo navštívili město Kermán a nedalekou poušť Lút.


Budeme se bavit s místními, na trzích ochutnáme všemožné dobroty a večer si popovídáme nad šálkem výborného čaje a třeba i s vodní dýmkou. A zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! Koukněte se sami do programu zájezdů do Íránu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí