Všichni mají něco společného. Plní si své sny! Chceš vědět jak? Zastav se na Srazu českých bohémů

Všichni mají něco společného. Plní si své sny! Chceš vědět jak? Zastav se na Srazu českých bohémů

Festival cestovatelských stand-upů zaměřený na motivaci k cestování i k rozvoji v osobním životě. Speciální hosté vám ukáží, jak dělat věci jinak a popostrčí vás vzít batoh na záda a zažít jedno z největších dobrodružství ve vašem životě.

Druhý ročník festivalu Sraz českých bohémů je již za rohem a vy se máte opravdu na co těšit, letošní line-up přednášejících je totiž narvaný k prasknutí známými cestovateli!

Než se pustíme do výčtu cestovatelů, které tady potkáte a společně s kterými se během jejich stand-upů přenesete na místa, která navštívili, pojďme si shrnout to nejnutnější:

Sraz českých bohémů se uskuteční 29. 3. v Expediční klubovně Brno a 30. – 31. 3. 2019 v brněnské Káznici.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Na co se můžete těšit

Monika Benešová – 4200 km sama pěšky z Mexika do Kanady

Češka, která se sama vydala zdolat Pacifickou hřebenovku, jednu z nejtěžších pěších tras na světě. S tou si pivo určitě po přednášce chcete dát! Vždyť na své cestě čelila medvědům, pumám, omrzlinám, ale hlavně 4 200 km dlouhé trase, na kterou se ročně vydá kolem 3000 lidí, ale celou ji dojde méně než pár stovek. Ona je jednou z nich.

Slávek Král – Afrika jinak, LowCost Travel: Jak projet Evropu za pár kaček!

Slávek Král není žádný cestovatelský začátečník. Stopem totiž objel dvakrát svět. Za posledních 8 let navštívil přes 80 zemí, zkusil přes 40 různých druhů povolání v 18 zemích, většinou v rámci dobrovolničení. Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. A hlavně – je to zakladatel tohohle festivalu! Konkrétně bude přednášet o své půlroční cestě po Africe a taky poradí jak cestovat přednáškou LowCost Travel: Jak projet Evropu za pár kaček?

Tomík na cestách – Tuktukem Z Bangkoku Domů

Vlastním jménem Tomáš Vejmola. Kluk z Moravy, který se rozhodl vyrazit do Thajska, koupit si tam tuktuk a dojet s ním zpátky do rodné hroudy. Bez jakýchkoliv zkušeností týkajících se tuktuků či oprav jakýchkoliv vozidel koupil 35 let starou tříkolku a vyrazil s ní na šílenou 13 000 km dlouhou cestu. Zvládl to, do roka a do dne ji opravdu dotlačil do Čech. A o tohle bláznivé dobrodružství se s vámi chce na festivalu podělit.

Hana Machalová – Návod na chytré cestování

Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky zaměřené na levné cestování lidí s běžným zaměstnáním a příjmem. Dodává kuráž všem, kterým brání různé životní překážky v plnění jejich cestovatelských snů.

LADA Svetom – Juhovýchodní Ázie

Synonymem pro tým Lady Svetom by mohlo být slovní spojení epické roadtripy. Vydávají se do míst, kde by si člověk netroufl ani s terénním automobilem a dějí se jim u toho fakt šílené věci. Jednou jim auto ukradli se všemi věcmi v Íránu, jindy jim zase auto jaksi naplnil monzunový déšť v Indii. Jedno můžeme slíbit. Jejich přednáška bude vážně sranda.

Pavel Svoboda – Napříč Jižní Amerikou

Geograf, fotograf a cestovatel na volné noze. Autor úspěšných cestopisných projekcí, které již během stovek repríz spatřily tisícovky spokojených diváků. Pravidelně publikuje reportáže z cest v českých médiích. Z půlroční jihoamerické cesty vydal první knihu Napříč Jižní Amerikou.

Vladimír Váchal – Severní Korea, Irán

I Vladimír se účastnil už našeho prvního ročníku. Pro velký zájem o jeho přednášku o Íránu, na který je jeden z největších českých odborníků, a taky o jeho bizarním pojetí návštěvy Severní Koreje je i letos zopakuje. Budete si moci navíc zakoupit nějaké předměty přímo z Koreje nebo Íránu u jeho stánku, A navíc, když ho vytáhnete na pivo, tak vám třeba povypráví o jeho tripu na Antarktidu, ze kterého se právě vrátil.

Honza Macháček – Indie s Lada Svetom a Cestolet.cz

Zakladatel portálu Cestolet.cz ani letos nesmí na festivalu chybět. Částečně naváže na své kolegy z Lady Svetom, ke kterým se připojil, když byli v Indii, také nás seznámí, jak přesně Cestolet funguje a proč je to tak boží stránka a nakonec se připojí ke Slávku Královi a přidá svoje zkušenosti o tom, jak se dá levně cestovat v rámci přednášky LowCost Travel.

Kromě výše uvedených se můžete těšit i na Michala Tlelku zo Slovenska aneb TlelkaMadventure a jeho 25 šialených cestozážitkov, ktoré mu zmenili život; úžasné Kravaťáky s jejich motivační stand-up Nedělej z cestování velblouda, aneb Jak žít naplno i doma!, Borise Vanku, který poradí jak na Kavkaz za pakatel a samozřejmě Corey The Travel Dog, border kolii co procestovala 17 států Evropy.

Přehled všech přednášejících najdete na stránkách stránkách festivalu www.srazceskychbohemu.cz v sekci přednášející.

Oficiální facebookovou událost najdete zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: