Vojtěch Dvořák: Feraty

Vojtěch Dvořák: Feraty

Co všechno jste chtěli vědět o feratách a báli jste se zeptat. Ferraty v Čecháh rostou takřka jako houby po dešti a tato aktivita se stává stále populárnější.

Nic na ní není. Je to jednoduchá aktivita, kterou zvládne i cvičené prase. Je tomu ale opravdu tak? Na co si dát pozor a co je dobré vědět, než se sami vydáte do akce, se dozvíte na přednášce horského vůdce Vojtěcha Dvořáka.

Dozvíte se například tyto zajímavosti:

  • Ferraty v Česku a okolí. Jaké jsou? Kolik jich je?
  • Nebezpečí na ferratách z praxe a jak se ta věc vlastně testuje.
  • Průsery na ferratách – rozbor.
  • Jak lézt s dětmi.
  • Co dělat po pádu.
  • Mýty a pravdy o ferratách.
  • Vliv hmotnosti lezce na fungování tlumiče.

Přednáška bude doplněna výsledky a testy na měřících a testovacích zařízeních firmy ROCK EMPIRE.

Přednáška je připravena ve spolupráci s

Hudy

Jste nadšení lezci via ferrat? Sledujete, co se děje v tomto oboru? Jistě budete umět odpovědět na následující otázky:

Můžu si odsednout do tlumiče, aniž by se vypáral? Není odsedka nebezpečná? Proč už nepoužívat lanový tlumič pádu? Kdy používat sedák a kdy kombinovaný úvazek? Kdy tlumič pádu, sedák či helmu vyřadit? Co se může na ferratě hodit a co by nemělo v batohu zcela určitě chybět?

….pokud ne, je na čase, abyste zašli na přednášku Vojtěcha Watta Dvořáka a vše se dozvěděli.

Vojtěch Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák

Po horách leze od svých patnácti let, byl v reprezentačním družstvu ČR pro lezení po horách, velehorách, pracoval ve firmě SINGING ROCK vyrábějící vybavení pro horolezce, kde se podílel i na vytváření správné lezecké metodiky pro horolezce. Než se však vydal s prvními nadšenci, musel sám ujít dlouhou cestu, na jejímž konci bylo mezinárodně platné razítko licence IFMGA, nejvyšší kvalifikace na světě pro vedení lidí v horách, ať už při lyžování, lezení či alpinismu.

Spoluautor metodických materiálů SINGING ROCK a HUDY. Osm let ve firmě SINGING ROCK, 5 let v HUDY, horský vůdce UIAGM od roku 2009. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně. Autor metodického seriálu v Lidé & Hory. Gynekolog – amatér.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: