Vodácká škola zdarma

Vodácká škola zdarma

Na vodu v posledních letech vyráží stále více lidí, bohužel ale také každoročně několik vodáků utone. Příčinou vodáckých neštěstí je nejčastěji neznalost a podcenění situace. Jak zbytečným nehodám předejít naučí zájemce vodácký kurz, který se koná 1.5.2013 v Týnci nad Sázavou – půjčovna lodí Samba.

Na vodu, ať už na jeden den nebo na týdenní dovolenou, vyráží stále více Čechů. Mnohým však chybí zkušenosti i základní vodácké znalosti. Časté jsou také případy, kdy vodáci, někdy posilnění alkoholem, přecení své síly. „Vodáci, kteří přijdou k nám do půjčovny, často jezdí na vodu mnoholet, aniž by znali základní pravidla bezpečnosti na vodě. Potom se snadno může stát, že podcení situaci na řece, třeba sjedou nebezpečný jez, který by i zkušený vodák raději přenesl,“ vysvětluje Anna Moravová z Půjčovny lodí Samba na Sázavě. „Nebezpečí se zvyšuje, když stoupne množství vody v řece, což bývá za jarního tání nebo v létě po silných deštích.“

Vodácká škola

Více o bezpečnosti na vodě se zájemci mohou dozvědět v jednodenní vodácké škole, která sebude konat 1.5.2012 (mezi 9-11 hodinou) v Týnci nad Sázavou a je zdarma. Vodáckou školu organizuje Půjčovna lodí Samba. „Chtěli jsme udělat něco pro větší bezpečnost na vodě, proto pořádáme tento kurz,“ uvádí Moravová. „Doufáme, že vodáci, kteří náš kurz zdarma absolvují, naučí zásady bezpečného chovánína vodě i svoje kamarády a tím se zodpovědné vodáctví bude dále šířit.“ Začátečníci se na kurzu dozví, jak správně pádlovat, zatáčet na klidné vodě, jak sjet jez a jaká nebezpečí se na jezech skrývají. Pro pokročilé je připraven náročnější program, například nácvik záchrany na vodě. Kurz i zapůjčení vodáckého vybavení je zdarma, účastníci dostanou mapu Sázavy s nákresy jezů.

Na kurz je třeba se dopředu přihlásit na stránkách Půjčovny lodí Samba.

Jakou výbavu dostanu a co se naučím?

– Půjčení lodí, pádel, vest a barelů zdarma

– Vodácký kurz pro začátečníky (pádlování, sjíždění jezů, jak rozpoznat nebezpečí na vodě)

– Vodácký kurz pro pokročilé (pokročilé techniky pádlování – zajíždění do vracáků,traverz, esíčko v proudu, záchrana na vodě)

Pokud bude chladněji, tak nezapomeňte vhodnou obuv, neoprenové boty nebo tenisky,nevhodné jsou žabky a sandály.

Jak se přihlásit?

Na webu půjčovny lodí Samba vyplníte objednávku lodí na 1.5.2013 a do poznámky napsat „Vodáckáškola začátečníci“ nebo „Vodácká škola pokročilí“. Informace pro účastníky na tel.: 604 904 737 nebona emailu info@pujcovna-lodi.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: