VIII. Mezinárodní dudácký festival v Lausitzer Seenland (Lužické jezerní oblasti)

VIII. Mezinárodní dudácký festival v Lausitzer Seenland (Lužické jezerní oblasti)

Lužickosrbské městečko Schleife, vzdálené tři hodiny jízdy autem od Prahy, má jedno výsadní postavení. Je jediným místem v Německu, kde se ještě hraje na dudy.

Lužickosrbské dudy jsou největší svého druhu na světě a vyrábí se z kozí kůže. Tradice dudácké hudby sahá až do roku 1394.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

V lužickosrbském folklórním souboru „Sorbisches Folklore-Ensemble e. V.“ hraje na dudy deset hudebníků. Soubor vystupuje s lužickosrbskými písněmi a tanci na vesnických slavnostech, festivalech nebo svatbách, ale hraje také na pozvání po celé východní Evropě.

Společně s regionálním sdružením DOMOWINA a obecní samosprávou městečka Schleife organizují každé čtyři roky Mezinárodní dudácký festival. Městečko Schleife hostí v tomto roce 8. Mezinárodní dudácký festival s účastníky ze zahraničí. Pod heslem „Fascinující dudy ve 21. století“ nabídnou 15. až 17. června 2018 na dvou scénách svou hudbu k tanci a zpěvu dudáci, soubory a folklórní skupiny z Německa, České republiky, Polska, Španělska, Irska, Švédska a dalších zemí.

Návštěvníci se mohou ponořit do magie dudácké hudby, pestrobarevných krojů a zajímavého ruchu na trhu. Zažít můžete mimo jiné skvělý koncert světoznámé švédské jazzové hudebnice Gunhild Carling a její skupiny.

Festival je podpořen Nadací lužickosrbského národa (Stiftung für das sorbische Volk), energetickou společností LEAG, pivovarem Landskron Brau-Manufaktur a sdružením Kulturraum Oberlausitz-Niederschlesien.

Více informací na www.dudelsackfestival-schleife.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí