HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

VIDEO: Šokující snímek z Afghánistánu

VIDEO: Šokující snímek z Afghánistánu

Proč šokující? Neuvidíte totiž žádné vojenské operace ani terorostické útoky. V klidu se posaďte a připravte se na citlivou sondu do života běžných Afghánců v Kábulu a Mazar-e Šarifu. Je to život poznamenaný válkou, přesto však dost silný na to, aby se uměl radovat z každodenních samozřejmostí.

Autor filmu, Lukas Augustin, sloužil v Afghánistánu v letech 2006-2008 jako humanitární pracovník. Po letech se do Kábulu vrátil ukázat místo, které miluje, své snoubence. Na rozdíl od ošklivých krvavých záběrů, které vidíme téměř denně v televizi, rozhodl se Lukas natočit obrázky z každodenního života Afghánců v Kábulu a Mazar-e Sharifu. Do jiných míst nebylo z bezpečnostních důvodů možné zajet.

Zkušenosti čtenářů

Pavel

Super.

František

Je dobře, že jsme mohli vidět i druhou stranu mince Afganistánu, který už má jistě po krk Rusáků, Američanů a hlavně Talibánu.
Vždyť po nich jim zbyly jen miny,zbořené vesnice i města. Zůstalo mnoho zmrzačených lidí. Bojovalo se tu čtvrt století,možná déle.

Snad se jim v brzké době podaří využít nerostné bohatství,od uhlí,mědi,železné rudy,až po zlato.
Lidé, kteří prožili válku, přírodní katastrofy od výbuchu sopek, nebo tsunami aj., jsou neskutečně srdeční, přátelští a pohostinní. K nim se řadí i afganistánci.

To,že v televizi vidíme jen ty nejhorší záběry, je ten odporný hon za penězi a sledovaností. A nevím, zda se to v ne blízké, ale daleké budoucnosti vůbec zění.

jeff

jsi mě pobavil:-), v afgoši se bojuje ne 20 let, ale 2000 let, to že v evropě a státech jsou zájmové skupiny, které dokážou vydělávat na utrpení, bídě a žalostné ekonomické situaci této země je druhá věc, je to pouze big game mocností, kterým jsou obyčejní lidi úplně ukradení.

martin

v Afghánistánu se bojovalo hodně, ale těch 2000 let – to je dost klišé, nemyslíš?

Ondra

Skvělá práce s kamerou ! Uběhlo to jako voda. Krásně umělěcky procítěné, výborné světlo i střih.

Si zkuste ty lidi poznat hlouběji, místo propagandy jací jsou to klaďáci a poznáte co je to za pakáž….

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí