Vezměte letos rodinu na zimní dovolenou do Švýcarska, kde Vaše děti mohou lyžovat zdarma!

Vezměte letos rodinu na zimní dovolenou do Švýcarska, kde Vaše děti mohou lyžovat zdarma!

Proč si pro zimní rodinnou dovolenou vybrat Švýcarsko? Protože právě Švýcarsko, kolébka sjezdového lyžování, nabízí jedinečné podmínky všem příznivcům zimního sportu.

Celkem 48 vrcholů švýcarských Alp dosahuje nadmořské výšky kolem 4000 metrů a díky tomu máte záruku přírodního sněhu. Navíc zde najdete množství různorodých lyžařských středisek se sjezdovkami všech kategorií.

Švýcarsko je také dobře připravené na rodiny s dětmi. Celá řada lyžařských středisek splňuje kritéria „Family Destination“, a tak si vaše ratolesti užijí zimních radovánek skutečně dosytosti.

Kromě lyžování si můžete užívat sáňkování po mimořádně dlouhých trasách dnem i nocí nebo si zabruslit jak na kluzištích, tak i na několikakilometrových bruslařských stezkách. Švýcarsko také nabízí řadu možností, kde vyzkoušet zejména v posledních letech tolik populární sněžnicenebo skialpinismus. Sportovní nadšence potěší tisícovky kilometrů upravovaných běžkařských tratí.

A až po dlouhém dni stráveném na svazích dostatečně unavíte své tělo, vyrazte za relaxací a odpočinkem do četných termálních lázní, podnikněte romantickou pěší procházku po upravovaných zimních stezkách a užívejte si pohádkové zasněžené krajiny švýcarských hor nebo se nechte svézt v kočáře taženém koňmi do opuštěných údolí. Zimní dovolenou ve Švýcarsku zpestří také jízda panoramatickým vlakem.

Vyhrajte skipasy zdarma v soutěži Kids4Free

Díky soutěži Kids4Free, která startuje 1. října od 09:00 a poběží celý měsíc až do 31. října do 11:59, můžete pro své dítě vyhrát skipas zdarma!

Ve většině švýcarských středisek mají děti do věku 6 let skipasy zdarma a jestliže jsou vaše děti starší než 6 let, máte díky www.mySwitzerland.com možnost vyhrát pro ně skipasy zdarma. Více než 40 švýcarských lyžarských středisek se do soutěže Kids4Free rozhodlo věnovat na 12 000 týdenních skipasů pro děti do 13 let, z nichž polovina je určena stálým návštěvníkům Švýcarska a polovina těm, kteří do této země přijíždějí poprvé.

Každý vyhraný skipas platí pro děti do 13 let, musí tedy být využit ještě před dosažením 13. narozenin, a je omezen jen na konkrétní středisko, které nelze změnit. Lyžarské středisko, v němž chcete o skipas soutěžit, si volíte již na začátku soutěže.

Vyhraný skipas je vydáván na jméno vítěze a je tedy nepřenosný. Uplatnit jej můžete po dobu šesti po sobě následujících dnů v průběhu celé lyžařské sezóny 2019/20 (s výjimkou omezených období). O skipasy soutěží dospělí jedinci, přičemž každý dospělý se do soutěže může zapojit pouze jednou – tzn. má možnost vyhrát jeden skipas pro jedno dítě.

O výhercích rozhodne náhodný los pomocí počítače. Všichni ti, kdo se do soutěže zapojí, budou v pátek 15. listopadu 2019 vyrozuměni e-mailem, zda skipas získali nebo nikoliv. Do 20. prosince 2019 pak všichni výherci obdrží voucher nebo kód pro vyzvednutí skipasu na místě. Od 21. prosince mohou všichni výherci své skipasy začít uplatňovat.

Berner Oberland

Jednu z nejoblíbenějších a nejtradičnějších lyžařských oblastí Švýcarska definuje zejména slavné „trojhvězdí“ vrcholů Eiger, Mönch a Jungfrau. Široká nabídka zajímavých lyžařských terénů je vyhledávaná především náročnějšími lyžaři, ale na západě Berner Oberland najdete i lehčí tratě. Raritou oblasti je zubačka vedoucí do sedla Jungfraujoch (3454 m n. m.), nejvýše položené železniční stanice v Evropě.

Graubünden

Graubünden se řadí na přední příčky oblíbených švýcarských prázdninových destinací na zimu a k TOP lyžařským centrům světa vůbec. Nadchne vás přes 2000 kilometrů sjezdovek, 1800 kilometrů běžeckých stop, propojená síť zimních turistických stezek a sjezdů pro sáňky. Po dlouhém dni venku se zahřejte tradiční polévkou Gerstensuppe nebo si dopřejte odpočinek ve wellness.

TIP: Na Madrise v regionu Davos Klosters se nachází lyžařský areál zaměřený především na děti.

Wallis

Odlehlejší část švýcarských Alp se pyšní čtyřtisícovými vrcholy, z nichž největší pýchou je krásný Matterhorn (4478 m) a Monte Rosa (4634 m), ale také nejdelší ledovec Evropy, Aletschgletscher, který je zapsaný také na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na své si přijdou výkonní lyžaři a milovníci vysokohorského prostředí. Navštivte známé středisko Saas-Fee, kdysi skromnou vesničku s těžkým živobytím, nebo Zermatt.

TIP: Udělejte si výlet na vrchol Jamese Bonda, Schilthorn – Piz Gloria. Vaše děti se spolehlivě zabaví v místní interaktivní expozici Bond World.

Vaud

V srdci Vaudských Alp se nabízí široká a rozmanitá škála zimních sportů. Dobře upravené sjezdovky potěší lyžaře i nelyžaře různorodých úrovní a schopností. Lyžařská střediska speciálně zaměřená na rodiny jsou skvělým místem pro děti, které se učí lyžovat.

TIP: Vydejte se na lyže na ledovce Glacier3000 s prvním visutým mostem spojujícím dva vrcholy.

Ticino

Ticino je ideálním místem pro ostřílené milovníky zimních sportů a zkušené lyžaře, ale stejně tak i pro úplné začátečníky a malé děti, které zde mohou na tréninkových vlecích vysoko v horách i dole v obci podnikat své první pomyslné „lyžařské krůčky“.

TIP: Využijte některou z mnohých sněžnicových tras s nádhernými výhledy do okolí.

Zapojte se do soutěže Kids4Free

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: