HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ven(ca)

Ven(ca)

Země: ČR, délka: 35 min, režie: Jiřina Levá, Filip Louma, jazyk: český


Třeskutý mráz. Sníh. Led. Tma. Vlci. Samota. Euforie. Krize. Naplnění. Jediná pravidla – pravidla divočiny.

Takový je jeden z nejdrsnějších závodů planety – Yukon Artic Ultra. Teploty mohou spadnout až na -60°C a průměrná teplota v únoru je – 20,1°C. Je to nonstop závod bez podpory vedoucí zimní divočinou Yukonu, kdy si každý účastník táhne za sebou saně a na nich vše potřebné k přežití. Trať lze absolvovat běžecky, na běžkách či na snow biku. Nejdelší trasa má téměř 700 km a časový limit pro dokončení je 13 dní. Film je sportovní reportáží z letošního ročníku a zároveň pohled do duše extrémního sportovce Honzy Franckeho.

Jan Venca Francke

Venca je jedinečnou osobností českého sportu, začínal u plavání a traitlonu, kterému se věnoval nejen v Čechách, ale například také v Coloradu, Austrálii, Tasmánii a Kanadě. Po celém světě vyzkoušel několik řemesel – trenér, stavbař, zahradník, moderátor v rádiu, atd. Nyní se věnuje hlavně dlouhým běhům, orientačním závodům a dalším extrémním disciplínám. Miluje svoji rodinu, přírodu, sport, hudbu. A život.

FILMY ZAŘAZENÉ DO HLAVNÍHO PROGRAMU SE BUDOU PROMÍTAT VE VŠECH MÍSTECH KONÁNÍ FESTIVALU.

Trailer k filmu:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: