Velikonoční desítku ve Stříbře ovládli Zwieflhoffer Vlastimil a Potůčková Eva

Velikonoční desítku ve Stříbře ovládli Zwieflhoffer Vlastimil a Potůčková Eva

V sobotu dne 4. dubna přivítal stadion TJ Baník Stříbro běžce, kteří se rozhodli strávit Bílou sobotu účastí na již 30.ročníku Velikonoční desítky.

Trať dlouhou 10 km ze všech 89-ti běžců nejrychleji zdolal Vlastimil Zwieflhoffer, který doběhl s časem 40 minut a 40 sekund. Pouze s třinácti sekundovou ztrátou se o druhou příčku zasloužil veterán Michal Kovář a třetí místo patřilo opět veteránovi Ivanu Davidovi, který doběhl se ztrátou 2 minut a 18-ti sekund na vítěze. Mezi dvaadvaceti ženami zazářila Eva Potůčková s časem 47:33 se skoro dvouminutovým náskokem před Lucií Davidovou. Třetí příčka patřila Pavle Stachové s téměř čtyřminutovou ztrátou na vítězku.

Závodnici startovali na stadionu Baníka Stříbro a poté se vydali na malebnou trať, která měla tvar osmičky a vedla po polních a lesních cestách údolím řeky Mže do Butova a končila opět na stadioně Baníku ve Stříbře. Velikonoční desítka je zároveň 4. závodem poháru Běžec Tachovska, který zatím s náskokem 117-ti bodů ovládá Ivan David a lídrem mezi ženami je Pavla Stachová.

Výsledky:


Muži 10 km celkově:

1. Vlastimil Zwieflhoffer

2. Michal Kovář

3. Ivan David

Ženy 10 km celkově:

1. Eva Potůčková

2. Lucie Davidová

3. Pavla Stachová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: