HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Valašské kilo 2015 aneb druhý ročník sportovního víkendu se blíží

Valašské kilo 2015 aneb druhý ročník sportovního víkendu se blíží

Máte rádi pohyb? Rádi posouváte své fyzické a psychické limity? Chcete prožít s rodinou den plný aktivit? Máme pro Vás tip! Ve dnech 12.-14.6. se uskuteční 2. ročník sportovně-pohodové akce s názvem VALAŠSKÉ KILO (V100), jehož základnou bude ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí.

Hlavním závodem V100 je vytrvalostní závod jednotlivců a dvojic na neznámé trati s délkou cca 100+ km. Trať je tajná, závodníci obdrží po startu kontrolní body tzv. „Krpály“ přes které musí projít. Pořadí a zatrasování bodů je na závodnících – každý svého zážitku strůjcem :-). Na celou trať mají časový limit 30 hodin. Start hlavního závodu proběhne v pátek 12.6. ve 22:00. I když je V100 definováno jako závod a nejlepší oceníme, hlavní motivací závodníků, turistů a hobbíků je zdolání tratě v daném limitu a porážka toho největšího soupeře – sebe sama.

V sobotu 13.6. dopoledne mezi 8 – 11 hod. proběhnou rodinné pochody s individuálními starty ze základny. Nejkratší trať má délku 11 km a vede po trase ZŠ Žerotínova – Malá Lhota (hospůdka Ranč) a zpět. Kdo by si netroufl na celou trať – je možno ji „rozpůlit“ přesunem na Lhotu linkovým autobusem (10:30). Pro lepší motivaci těch nejmenších jsme letos připravili kontrolní místa, na kterých budou děti svůj posun tratí zaznamenávat do kartiček pomocí razítek a v cíli budou sladce za plnou kartu odměněni. Kdo si troufne na víc – může vyzkoušet 20 km trať, která vede přes Piškovou, rozhlednu nad Jarcovou, skály na Medůvce a Ranč zpět na základnu.

V hospůdce na Ranči bude pro každého účastníka připraveno teplé jídlo a nápoj. Děti mají pochod zcela zdarma, dospěláci za symbolické startovné. Všichni účastníci obdrží diplomy. V odpoledních hodinách, cca od 15:00, bude v areálu ZŠ Žerotínova probíhat sportovní odpoledne – děti si budou moci vyzkoušet různá stanoviště např. opičí dráhu, koloběžky, hledání pokladů apod. Bude také připraven oheň s možností opékaní.

Abychom podpořili „valašskou“ náladu bude v podvečer k poslechu (a možná i tanci :-)) hrát cimbálová muzika Soláň.

Více informací naleznete na stránkách www.valasskekilo.cz

Propozice zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: