V závodě 3 Sopky se nejlépe zorientoval Štěpán Mráček

V závodě 3 Sopky se nejlépe zorientoval Štěpán Mráček

V neděli 17. května se v Bruntále sešlo téměř dvě stě běžců a běžkyň těšících se na nový závod 3 SOPKY s podtitulem Slezský půlmaraton.

Zajímavá trasa se startem v obci Roudno a cílem pod sjezdovkou v Bruntále vedla přes tři vrcholy vulkanického původu – Velký Roudný, Venušinu sopku a Uhlířský vrch. Převýšení na 22 km délky trati s převážně asfaltovým povrchem bylo 600 m. Závod nebyl organizátory nijak doznačován a běželo se výhradně po turistických značkách, což akci přidávalo na orientační náročnosti.

Hned po startu následovalo nejtěžší stoupání v závodě, kde velmi slušně obsazené startovní pole natahoval na čele Petr Hudeček. Po kontrole pod vrcholem V. Roudného a prudším seběhu se závod pořádně rozběhl. Trasa vedla dále po silnici k Volárně, kde se závodníci vydali po zelené turistické značce mírně z kopce k přehradě Slezská Harta. V otevřeném prostoru u vodní nádrže se běželo více než kilometr proti prudkému větru, který i v dalších částech závodu ubíral běžcům na rychlosti.  Za občerstvovací stanici za obcí Nová Pláň, kde trasa vedla po modré značce, nastal první problém – vedoucí závodníci si nevšimli prudké a nenápadné odbočky doleva, a tak se všichni vydali dále kolem břehu přehrady. Po kilometru bez značky se závodníci na prvních 8 místech setkali a řešili kudy dál a startovalo se v podstatě znova…

Závod se opět rozběhl, čelo natáhlo a po návštěvě Venušiny sopky zbývalo do cíle posledních 5 km. V obci Slezský Kočov bohužel došlo k další nepříjemné situaci. Nejrychlejší pětice (mj. Martin Ocásek, Ondřej Horák, Aleš Velička) přehlédla rozcestí na poslední vrchol a mířila po silnici dál k Bruntálu.

V cíli se tak pod sjezdovkou jako první objevil Štěpán Mráček (1:40:40), který kritickou odbočku nepřehlédl. Druhé místo pak patřilo Martinu Miklošovi (1:41:52). Na třetí pozici doběhl po širé louce Ondřej Kukla (1:42:20).

Nejrychlejší ženou byla v neděli Andrea Krstevová (1:59:02), následována Veronikou Drtilovou (2:03:41) a Ivou Pachtovou (2:04:32).

Výsledky MUŽI:

1. Mráček Štěpán – 1:40:40

2. Mikloš Martin – 1:41:52

3. Kukla Ondřej – 1:42:20

Výsledky ŽENY:

1. Krstevová Andrea – 1:59:02

2. Drtilová Veronika – 2:03:41

3. Pachtová Iva – 2:04:32

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: