HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V soutěži Česko hledá mongolský talent už hlasovalo téměř devět tisíc lidí. Splňte sen a vyhrajte i vy!

V soutěži Česko hledá mongolský talent už hlasovalo téměř devět tisíc lidí. Splňte sen a vyhrajte i vy!

Soutěž Česko hledá mongolský talent potvrzuje, že Češi nejsou lhostejní vůči svým sousedům z dálných krajů. Do soutěže, která netradičním způsobem představuje mongolskou komunitu, se už zapojilo téměř devět tisíc lidí. A všechny spojuje jeden cíl: chtějí splnit sen svému favoritovi.

„Zapadli do české společnosti, přesto jsou výjimeční.  Česko hledá mongolskou superstar.“

To je motto soutěže, kterou v březnu odstartovala společnost MoneyPolo a Velvyslanectví Mongolska v ČR. Příběhy Mongolců žijících v Česku reprezentují čtyři finalisté: vicemistr Evropy v taekwondu, nadějná modelka a herečka, rodinná kapela hrající na tradiční mongolské nástroje nebo hadí žena z cirkusu.

Nic ještě není rozhodnuto!

Do konce hlasování zbývají ještě dva týdny. Pořadatel – společnost MoneyPolo – proto navýšil sumu, kterou můžou vyhrát i hlasující. Ten kdo pošle pětistý hlas, získává virtuální kartu na cesty s 50 dolary. „Už jsme obdarovali sedmnáct lidí. Tolik výherců jsme předpokládali na celou soutěž. Tak velký zájem nás mile překvapil. Peníze proto rozdáváme dál“, potvrdila Olga Bersheva z pořadatelské firmy MoneyPolo. Soutěž byla spuštěna 20. března a skončí 19. dubna. Souboj čtyř finalistů se odehrává na těchto stránkách.

Velvyslanectví: chceme sbližovat a vyvrátit některé stereotypy

„Soutěží bychom chtěli ukázat Čechům ty největší talenty z mongolské menšiny, sblížit tyto dvě skupiny a vyvrátit některé stereotypy o Mongolech,“ uvedl Bayarkhuu Erdenebileg, atašé mongolského velvyslanectví.

V soutěži finalisté bojují o splnění svého životního snu. „Například rodina, která má svou tradiční mongolskou hudební skupinu, si přeje letenku pro babičku, kterou několik let neviděli. Nadějný taekwondista zase potřebuje operaci očí. Za každým talentem se skrývá silný osobní příběh i velký sen,“ řekl Nikolay Rozhok ze společnosti MoneyPolo, která je pořadatelem soutěže.

Hlasování probíhá prostřednictvím sociálních sítí na stránkách www.moneypolotalent.com. Novinky o soutěžících a zajímavosti o mongolské kultuře můžete sledovat také na facebooku.

Kdo vyhrává?

– Výherci soutěže Česko hledá mongolský talent splní společnost MoneyPolo sen, který vyslovil před spuštěním hlasování. Co si finalisté přejí, zjistíte to můžete zde.

– Každý pětistý hlasující získává virtuální kartu MoneyPolo s 50 dolary.

– V závěru soutěže pak třem nejaktivnějším hlasujícím MoneyPolo rozdá karty v hodnotě 300 dolarů.

Vyhlášení finalistů talentové soutěže pak proběhne 20. dubna na tradiční Jarní oslavě. „Ta se letos uskuteční 20. dubna v pražském kulturním centru Novodvorská. Všichni jsou na tradiční galavečer i předcházející sportovní akce srdečně zváni,“ dodal Bayarkhuu Erdenebileg, atašé mongolského velvyslanectví.

Kdo je MoneyPolo?

Značku MoneyPolo vlastní britská společnost MayzusFinancialServices Ltd. Ta poskytuje finanční služby na základě licence vydané FCA ve Velké Británii. V České republice má vystavenou licenci od ČNB.

Kromě peněžních převodů mezi služby společnosti patří také on-line bankovní převody, proplácení finančních a bankovních šeků společností, směnárenská činnost, servis karetního programu MasterCard a další finanční produkty.

Khaliunsuren Narankhuu

Věk: 24 let
V České republice žije od roku: 2008
Čím se zabývá: hadí žena v cirkusu
Jaký sen jí může soutěž splnit: letenka do Mongolska

Hadí žena Khaliunsuren Narankhuu

Cirkus je jako rodina, ta má mi ale chybí

„Vaše dcera je velmi nadaná, měla by se k nám přidat“. Takový dopis dostali rodiče sedmileté Khaliunsuren poté, co ji zvědavost přivedla do cirkusu. Vystupovat v něm začala o rok později. Dnes patří „hadí žena“ mezi evropskou špičku a má za sebou přes 3 500 vystoupení po celém světě. „Jako dítě jsem byla od rodičů stále pryč. Období, kdy si děti hrají, jsem přeskočila,“ vzpomíná. Rodinu spojila až Česká republika, kam se rodiče vydali za prací. V 16 letech se sem přestěhovala také Khaliunsuren a hned našla angažmá – u Národního cirkusu Jo-Joo. Vystupuje v něm i po porodu svého syna Tengise. „Cirkus je můj osud, je to jako rodina,“ říká Khaliunsuren. Ta skutečná jí ale chybí, ráda by proto vyhrála letenky do domovského Mongolska.

Munkhtaivan Munkhbaatar

Věk: 25 let
V České republice žije od roku: 2008
Čím se zabývá: taekwondo
Jaký sen mu může soutěž splnit: operace očí

Taekwondista Munkhtaivan Munkhbaatar

Chci být mistrem světa. Za Českou republiku

Narodil se v Ulánbátaru, ale na mezinárodních závodech startuje pod českou vlajkou. Pětadvacetiletý taekwondista Munkhtaivan Munkhbaatar má velké cíle – na příštím mistrovství světa chce zvítězit. „Reprezentovat Českou republiku je pro mě velký závazek. Nechci zklamat lidi, kteří ve mně věří,“ říká závodník s černým pásem. Mezi jeho největší úspěchy patří stříbrná a bronzová medaile z mistrovství Evropy. „Mám mnoho snů, chci se stát se dobrým trenérem a dotáhnout to na světového šampiona,“ říká Munkhtaivan. Kromě soupeřů mu v cestě za jeho snem stojí ještě jiná překážka – špatný zrak. Na závodech startuje bez brýlí i kontaktních čoček. A to ho znevýhodňuje. V soutěži by si proto přál vyhrát operaci očí.

Borolzoibataarovi

Věk: Buyannyam (17 let), Borolzoibataar Borolzoibataar (50 let), Dashdavaa Lkhagvasuren (40 let)
V České republice žijí od roku: 2008 (Miye a Dashdavaa), 2010 (Buyannyam)
Čím se zabývají: rodinná hudební skupina
Jaký sen jim může soutěž splnit: letenky pro babičku z Mongolska

Rodina hudebníků Borolzoibataarovi

Borolzoibataarovi hrají v rodinné kapele. Chybí jim v nich babička

Morin chúr. To je název pro tradiční mongolské cello a hudební nástroj, na který hraje celá rodina Borolzoibataarových. Do Česka přišli nejprve rodiče – tatínek Miye a maminka Dashdavaa. „Jeden známý nám vyprávěl o Praze a o zdejší vyhlášené konzervatoři. Rozhodli jsme se, že změníme život, aby měla naše dcera lepší možnosti,“ říká paní Borolzoibataarová. Když za nimi Buyannyam po dvou letech přijela, přesvědčila o svém talentu také pražskou konzervatoř, na které nyní studuje první ročník hry na violoncello. V Praze ji ale někdo chybí. „Moc se mi stýská po babičce, která se o mě starala, když rodiče odešli do Česka. Čtyři roky jsem ji neviděla, moc bych si přála, aby sem přijela,“ říká Buyannyam.

Mungunzul Bayarkhuu

Věk: 27 let
V České republice žije od roku: 1999
Čím se zabývá: modeling
Jaký sen jí může soutěž splnit: focení v Miláně s Karlem Losenickým

Modelka Mungunzul Bayarkhuu

Můj sen? Hrát v českém filmu a fotit v Miláně

Můžete ji znát z finále soutěže Miss Expat, plakátů, několika kalendářů či televizních reklam. Mungunzul Bayarkhuu je úspěšná modelka, ale také učitelka. Cizince učí češtinu, Čechy zase angličtinu a mongolštinu.  Na svůj splněný sen ale Mungunzul  zatím čeká. „Chtěla bych se stát herečkou a zahrát si v českém filmu,“ přeje si. Plánuje také, že získá licenci, aby se mohla stát soudní překladatelkou, a chtěla by se vrátit na vysokou školu. Tu ukončila, když se její rodiče vrátili do Mongolska a ona tu zůstala se svým mladším bratrem, o kterého se musela postarat. Díky soutěži může v Miláně nafotit se světoznámým fotografem Karlem Losenickým snímky, které její kariéru posunou zase o kousek dál.

Mediálním partnerem soutěže je HedvabnaStezka.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: