HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V novém vydání Travelfocusu najdete Taiwan, Argentinu i Norsko

V novém vydání Travelfocusu najdete Taiwan, Argentinu i Norsko

Právě vychází jarní číslo stylového cestovatelského čtvrtletníku Travelfocus. Na co se můžete těšit? Z pestrého obsahu upozorníme třeba na reportáž z plavby na Antarktidu, poměrně málo navštěvované destinace Gabon a Afghánistán, fotografické portfolio jednoho z nejlepších slovenských fotografů Borise Michalíčka či dech beroucí fotografie Vojty Herouta z barvami zářícího benátského karnevalu. Tématem čísla je norská divočina. (Kompletní obsah najdete níže.) To vše ve vyladěném designu, zpracováno s důrazem na maximální kvalitu, a od zkušených autor, fotografů a cestovatelů.

Travelfocus zakoupíte ve vybraných trafikách nebo si jej můžete objednat na webu časopisu, poštovné je zdarma. Elektronickou verzi si můžete přečíst pomocí aplikace Ikiosk.

Pohlednice

Rozzářený hrad ve skotském Skye, portrét dívky z Mosambiku a lesní katedrála v americkém Muir Woods očima fotografů.

Taiwan zevnitř

Rozhovor s Hanou Walderovou o Taiwanu, kde strávila půl roku na studijním pobytu. Jaké je učit se čínsky a co o České republice ví běžný Taiwanec?

Jaromír Červenka: Laos | řeka, města, hory

Chudý asijský stát nabízí pohodu v malebných městech, dobrodružství v obřích jeskyních i horské kmeny žijící v odlehlých oblastech.

Lucie Radová: Argentina | zelené zlato indiánů

To, co nás udržuje při životě, nebo také zelené zlato indiánů, nápoj bohů, čaj jezuitů, paraguayský čaj, nápoj pohostinnosti a asi nejznámější Yerba maté.

Vlaďka Kennet: Antarktida | království ledu

Plavba expediční lodí na Subantarktické ostrovy a ledový kontinent nejen za tučňáky.

Romana Grodzová: Gabon | křížem krážem zeleným rájem

Martin Navrátil: Afghánistán | neklidným krajem

Reportáž z míst, která většina z nás zní jen ze zpráv. Jaký je Kábul, Herát nebo Mazár-e Šarif pro turistu?

Peter Hupka: Japonsko | klid v srdci země

Oblast Nagana leží uprostřed největšího japonského ostrova Honšú. Čas tu – na rozdíl od nedalekého Tokia – v lůně nádherných hor plyne pomalu.

Edward Chmiel: Španělsko | ostrov věčného jara

Kde si v předjaří užít klidu, tepla a pohody? Zkuste se vydat na jeden malý ostrov uprostřed Atlantiku – La Gomeru.

Boris Michalíček | divokým Pákistánem

Fotografického portfolio Borise Michalíčka, jednoho z nejlepších slovenských fotografů-krajinářů z cesty pod pákistánské velehory.

deník | Grónsko – led, sníh a půlnoční slunce

Jan Hocek popisuje cestu po Grónsku, zemi totálně panenské, divoké a nespoutané.

Norsko | opuštěná divočina

Téma čísla včetně dvoustrany praktických rad a tipů připravila Bára Vávrová, která se do Norska vydává pravidelně. A při svých cestách prozkoumává místa, kam mnoho turistů nezamíří.

Mezi nebem a zemí | Posvátná místa

Víra v něco nadpřirozeného byla a je součástí každé lidské kultury. A každé náboženství má svá posvátná místa, lákající davy věřících poutníků i laiků, přitahované gravitací tamní mystické atmosféry. Vydejte se s námi na procházku po osmi významných městech islámu, křesťanství, hinduismu, buddhismu i tradičních indiánských a domorodých vír.

fotoeditorial | ve víru barev karnevalu

Fotoreportáž Vojtěcha Herouta z proslulého benátského karnevalu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: