HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V kůži vlka po stopách Džingischána – promítání

V kůži vlka po stopách Džingischána – promítání

Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Dodnes je to nádherná krajina, kterou obývají drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití na 10 000 kiometrové pouti.

Během svého putování po euroasijské stepi, Tim vydržel teplotní extrémy od vedra v pouštích Kazachstánu po teploty hluboko pod bodem mrazu v karpatském průsmyku – pouze se svými třemi koňmi, psím křížencem Tigonem a velkým širým nebem nad hlavou. I přes drsné podmínky, osamělost, obchází vlků a nájezdy zlodějů se Tim setkal s vřelou pohostinnost od těch, které potkal na cestě. Takový je život kočovníka.

Seriál o putování ve stopách Džingischána patří mezi nejúspěšnější snímky Expediční kamery vůbec. V roce 2012 a 2013 na festivalu běžely první dva díly a pokaždé je diváci zvolili jako nejoblíbenější. Proto jsme se rozhodli připravit speciální promítání celé série. Můžete se těšit na celovečerní pásmo (4 x cca 45 minut) napínavého příběhu Tima Copea.

Partnerem promítání jsou:

DATA A MÍSTA PROMÍTÁNÍ CELÉ SÉRIE V KŮŽI VLKA PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA NAJDETE ZDE

Film byl oceněn na řadě zahraničních festivalů.

Režie: Tim Cope, Austrálie, délka: 4 x cca 45 minut, 2010

Ocenění: MHFF – Nejlepší cestopisný film, Expediční kamera 2012 a 2013: Divácky nejúspěšnější film

Film také najdete a můžete ohodnotit na www.CSFD.cz.

Trailer:

Zkušenosti čtenářů

Simona

pro mě asi jeden z NEJLEPŠÍCH dokumentů a o cestě a cestování… super, jsem moc ráda, že nakonec přišli víc jak čtyři lidi a promítalo se, a že se podařilo vyřešit počáteční problém se zvukem… za mě: „vyplatilo se počkat a stálo by to i za to, koupit si 4 lístky, aby se hrálo!“ 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí