HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

USA:Odstartoval cyklistický ultramaraton napříč Amerikou (VIDEO)

USA:Odstartoval cyklistický ultramaraton napříč Amerikou (VIDEO)

USA: Odstartoval cyklistický maraton napříč Amerikou (VIDEO)

13. června začal 30. ročník jednoho z nejtěžších cyklistických závodů – Race Across America. Závodníci musí překonat trasu dlouhou 4 864 km skrz Severní Ameriku. Trasa vede od Západního na Východní pobřeží, přes 12 států a 4 časová pásma, přes hory i pouště.

Závod nemá žádné oficiální přestávky, je jen na závodnících a jejich silách, kolik času věnují odpočinku. Obrovskou fyzickou i psychickou zátěž obvykle nezvládne až polovina účastníků, kteří nedojedou do cíle. Do závodu se můžou přihlásit sóloví jezdci i týmy 2, 4 a 8 cyklistů a nemusí jít o profesionální cyklisty. Týmy musí trasu sdolat do devíti dnů, sóloví jezdci do dvanácti. Jezdci pochází z celého světa s věkovým rozpětím 13 až 75 let.

Do závodu se kvalifikoval pětapadesátiletý amatérský cyklista Jiří Hledík z Dobré Vody u Českých Budějovic a rád by se stal prvním Čechem, který závod dokončí. Podporu mu tvoří desetičlenný tým.

https://www.youtube.com/watch?v=5l8lHC8KK24?version=3&feature=player_detailpage

Podívejte se na energický dokumentární film od Stephana Auerbacha. Třeba vás motivuje být dalším Čechem, který dokončí náročný závod.

Zkušenosti čtenářů

Dany

ZAjimava akce, bude zverejneno jak to dopadlo?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: