Ultra Caballo Blanco v Mexiku: Tereza Gecová skončila na 4. místě, svou výhru věnovala Tarahumarům

Ultra Caballo Blanco v Mexiku: Tereza Gecová skončila na 4. místě, svou výhru věnovala Tarahumarům

Každým rokem na dně Měděných kaňonů ve vesničce Urique startuje první březnovou neděli závod, jehož smyslem je podpora místních indiánských obyvatel. S napětím jsem od rána očekával zprávy o jeho průběhu. Zprávy se objevily dříve, než se dalo očekávat. Nedaleko místa závodu propukly nepokoje drogových kartelů. Závod se nakonec běžel ale v trasa byla pozměněna.

Nedávno jsme informovali o české výpravě na závod Caballo Blanco Ultra (rozhovor s Terezou Gecovou). Dnes jsme dostali špatné zprávy, a sice závod je zrušen z důvodu nepokojů v místě konání.

Odvolání závodu

Akci se snažíme spolu s kamarády podporovat a hlavně – mělo se běžet opět s českou účastí. Zprávy z místa konání se objevily dříve, než jsem čekal. Namísto přehledu o počtu startujících, však psali o odvolání závodu z bezpečnostních důvodů. V sobotu došlo ke střetu drogových kartelů v horách asi dvacet kilometrů od místa konání. Mexické úřady nechtěly riskovat ohrožení životů učastníků akce. Pro závodníky, kteří přijeli běžet s Tarahumary ze všech koutů světa, je to jistě velké zklamání. Na zdi uprostřed městečka Urique, kde se každoročně vedle nové velké malby (aktuální malba na fotografii) zapisují jména vítězů legendárního závodu na 50 mil, tak letos nová jména nebudou připsána. Určitě je však nejdůležitější, že naše Tereza Gecová, organizátoři Caballo Blanco Ultramaratonu a ostatní běžci jsou v pořádku a vyjadřují odhodlaní, že to nevzdají a příští rok přijedou zas. Doufejme, že už bude bezpečněji, a to nejen pro zahraniční běžce, ale především pro místní obyvatele.

NAPROSTO PŘEKVAPUJÍCÍ SENZAČNÍ ZPRÁVA

Zatímco se světem šíří zprávy o zrušení Caballo Blanco Ultramaratonu, přišla kolem poledne překvapivá a dobrá zpráva z Mexika přímo od Terezy:
„Ahoj, 4. místo a peníze věnuji Tarahumarům. Zítra odjíždíme, je tu politická válka kvůli drogám. Závod chtěli zrušit, nakonec byla změna trasy. Zdravím v ČR. Tereza.“
Jak to bylo se dozvíme zřejmě až po jejím návratu. Každopádně moc GRATULUJEME!!!

Zde je video Run Free ze závodu a všeho kolem něj z roku 2012, který se konal s českou účastí – Danem Orálkem, Alenou Žákovskou a dalšími českými běžci:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: