HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Trojice Slovenek byla vyhoštěna z Indonésie aneb na molo bez pracovního povolení nelez!

Trojice Slovenek byla vyhoštěna z Indonésie aneb na molo bez pracovního povolení nelez!

Pracovat bez pracovního povolení a mít jen turistické vízum se nevyplatí ani v Indonésii. O tom se nedávno přesvědčily tři Slovenské dívky, které v daleké rovníkové zemi chtěly provozovat modeling.

Nepomohla jim ani skutečnost, že jak slovenská, tak i indonéská agentura se smluvně zavázaly, že jim zajistí legální práci. Opomněly totiž, že k modelingu ale je potřebné i povolení pracovní. Navíc musí mít k němu cizinec potvrzení o negativním výsledku testu na HIV.

Zajistit si dané povolení je otázkou jednoho týdne a vyjde na jeden a půl miliónu indonéských rupií, což je v přepočtu zhruba 120 eur. Díky „rychlým krokům“ slovenského zastupitelského úřadu v Jakartě, byl umožněn třem dívkám návrat do rodné země. Závěrem je třeba říci, že ne vždy ženy z Evropy mají takovéto štěstí končící „pouhým“ vyhoštěním. Převážná část obdobných případu končí sexuálním vykořisťováním a lidským obchodováním.

Zkušenosti čtenářů

Kugita

jen mala oprava 0,5 mil rupii je cca 1tis Kč..:-D

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: