HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tradice, které v Jižní Koreji žijí dodnes: historické oděvy, specifické chutě a starobylá vesnička

Tradice, které v Jižní Koreji žijí dodnes: historické oděvy, specifické chutě a starobylá vesnička

Jste-li v Jižní Koreji, chovejte se jako Korejci. Pijte alkohol sodžu, jezte pálivé zelí kimči, buďte třeba infantilní a nebo se prostě převlékněte do tradičních korejských šatů zvaných hanbok a vyrazte na procházku. A není lepší místo na takovou procházku než starobylá vesnička hanok.

Jedna taková vesnička, se starými dřevěnými domky v korejském stylu, se nachází v městě Čondžu na západě země. Čondžu v překladu znamená „perfektní region“ a je známé nejen díky historickému centru a filmovým festivalům, ale i skvělému korejskému jídlu. V minulosti se jednalo o hlavní město království Hubaekje. I z toho důvodu v dnes 650 tisícovém městě najdete více než 700 tradičních domečků ve stylu hanok. Dřevěné domky s bílými zdmi a střechami z tmavých tašek sloužily jako obydlí pro vyšší třídu. Podobných vesniček se po celé Koreji dochovalo více, například i vesnice Bukchon v hlavním městě Soulu, ta v Čondžu je ale největší. Město se rozkládá asi 200 kilometrů jižně od Soulu a pohodlně se sem dostanete vlakem nebo autobusem v horizontu dvoun až tří hodin.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí